Donald Paul Sullins je bývalý anglikánsky a od roku 2002 rímskokatolícky kňaz, emeritný profesor sociológie na Katolíckej univerzite v Amerike. Je autorom štyroch kníh a viac než stovky článkov, výskumných správ a esejí o problémoch rodiny, viery a kultúry. Na Slovensko pricestoval na Konzervatívne fórum, ktoré organizuje Inštitút Ladislava Hanusa, aby prednášal o vplyve rodovej ideológie na tradičnú morálku a kultúru manželstva a rodičovstva. V rozhovore pre Štandard porozprával o najčastejších mýtoch, výsledkoch nielen svojich štúdií, „fyzickej lekcii“ na Slovensku i podpore, ktorú dostáva od svojej manželky.
Otec Sullins, vo svojej prednáške ste sa dotkli viacerých tém. Hovorili ste aj o rodičovstve osôb rovnakého pohlavia. Aké sú výsledky vašich výskumov v tejto oblasti?
V mojom výskume som zistil že deti s homosexuálnymi rodičmi trpia rôznymi problémami. Majú vyššiu pravdepodobnosť emocionálnych problémov, vývojových porúch a psychickej tiesne. Vo všeobecnosti je výskyt týchto problémov u detí homosexuálnych rodičov dvojnásobne vyšší ako u detí heterosexuálnych rodičov.