"Sever pásma Gazy sa považuje za zónu ostrých bojov a čas na evakuáciu sa kráti. Pridajte sa k státisícom ľudí, ktorí v posledných dňoch reagovali na výzvy a presunuli sa na juh," vyzval obyvateľov pásma Gazy hovorca izraelskej armády Avichaj Adrai.
Podľa údajov Organizácie Spojených národov (OSN) utieklo zo severu v pondelok dvetisíc ľudí. V utorok ich počet stúpol na 15-tisíc. Izraelská armáda uviedla, že v stredu na juh utieklo až 50-tisíc obyvateľov pásma Gazy. Toto číslo sa nedalo bezprostredne overiť. Novinár CNN však potvrdil, že ľudí sa presúvalo viac než v utorok.
(tasr, cnn)