Zabehli sme 70 metrov, zostáva nám najťažších 30, vraví Jermak o vojne proti ruskej invázii

Zabehli sme 70 metrov, zostáva nám najťažších 30, vraví Andrij Jermak o vojne proti ruskej invázii. Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta vyhlásil, že Ukrajina robí všetko potrebné pre čo najrýchlejšie ukončenie vojny.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, vedúci Zelenského kancelárie prirovnal snahy Ukrajincov k behu na sto metrov, no podotkol, že to najťažšie ešte len príde.

„Myslím si, že nikto nevie, kedy sa vojna skončí. Môže sa skončiť veľmi náhle, a preto robíme všetko. Je veľa faktorov, ktoré to ovplyvňujú. Ale veľmi by som si prial, aby sa to stalo čo najskôr. Ak to porovnáme napríklad s pretekmi na 100 metrov, verím, že 70 metrov sme už zabehli. Ale týchto posledných 30 metrov je najťažších. A ak sa začnete považovať za víťaza, môžete stratiť všetko,“ skonštatoval Jermak.

(sita)