Evakuáciu z Pásma Gazy do Egypta opäť pozastavili

Evakuáciu z Pásma Gazy do Egypta opäť pozastavili. Priechod Rafah bol pre držiteľov zahraničných pasov a zranených Palestínčanov otvorený len krátko pre údajné problémy s presunom zranených a chorých zvnútra Pásma Gazy.

Niekoľko desiatok držiteľov zahraničných pasov a ich rodinných príslušníkov, ako aj malý počet chorých a zranených však vstúpilo v piatok do Egypta pred tým, než bola evakuácia cez priechod prerušená.

Priechod Rafah bol vo štvrtok znovu otvorený pre limitovanú evakuáciu po tom, ako bol začiatkom tohto týždňa opäť uzatvorený. Americké ministerstvo zahraničných vecí vtedy ako dôvod uviedlo bližšie nešpecifikovanú "bezpečnostnú okolnosť".

Takmer sedemsto držiteľom zahraničných pasov a ich rodinným príslušníkom sa údajne vo štvrtok podarilo opustiť Gazu cez priechod, ako aj dvanástim zraneným Palestínčanom a desiatim osobám, ktoré ich sprevádzali.

(tasr, reuters)