Izraelská invázia do nemocnice Šifá je neprijateľná, vyhlásil šéf WHO

Izraelská invázia do nemocnice Šifá je neprijateľná, vyhlásil šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). "Nemocnice nie sú bojiskom," uviedol Tedros Adhanom Ghebreyesus v reakcii na armádnu akciu Tel Avivu v zdravotníckom zariadení.

Zdravotnícke zariadenia, zdravotnícki pracovníci, pacienti a sanitky musia byť podľa medzinárodného humanitárneho práva "chránené pred akoukoľvek vojenskou akciou", pripomenul funkcionár.

Generálny riaditeľ WHO pripomenul ochranu zdravotníckeho personálu podľa noriem humanitárneho práva. Dodal, že 26 z 36 nemocníc v Pásme Gazy nefunguje pre útoky alebo nedostatok paliva. Organizácia podľa neho prišla o kontakt s personálom nemocnice Šifá.

(tass)