Prihlásiť sa

Ukrajinská vláda prepustila pre podozrenie zo sprenevery dvoch vysokopostavených pracovníkov úradu na boj proti kyberzločinu. V pondelok o tom informoval zástupca vlády v parlamente Taras Melnyčuk.

Prepustenými sú vedúci Štátnej služby pre špeciálnu komunikáciu a ochranu informácií Ukrajiny (SSSCIP) Jurij Ščyhol a jeho zástupca Viktor Žora.

Oboch zbavili funkcie v čase, keď protikorupčná prokuratúra ohlásila vyšetrovanie osôb z prostredia obrany proti kybernetickému zločinu pre podozrenie z účasti v šesťčlennej skupine, ktorá mala v roku 2021 spreneveriť 62 miliónov hrivien (1,58 milióna eur). Vyšetrovatelia mená vyšetrovaných osôb nezverejnili. SSSCIP nereagovala na žiadosť Reuters o poskytnutie ďalších informácií.

Ukrajina stupňuje úsilie v boji proti korupcii z dôvodu snahy o vstup do Európskej únie, pre ktorú je kľúčovou podmienkou začatia rokovaní práve pokrok v tejto oblasti.

(tasr)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

Vyjednávania o rukojemníkoch by sa mohli dotknúť aj mužov a vojakov, naznačujú rokovania o možnosti druhého predĺženia prímeria medzi Hamasom a Izraelom.

Prečítať viac 

V okrese Dunajská Streda objavili v odvodňovacom kanáli ženské telo bez známok života. Prípad prevzali krajskí kriminalisti, ktorí zabezpečujú prvotné úkony.

Prečítať viac 

Rozsiahle záplavy v Keni si vyžiadali vyše 120 obetí a vysídlenie takmer 90-tisíc domácností. Nepriaznivé podmienky má na svedomí prírodný jav El Niño, Červený kríž požiadal o 20-miliónovú dotáciu.

Prečítať viac 

V poľskom meste Jaworzno zahynuli štyria baníci po tom, čo prasklo potrubie preplachované vodou. Pozostalým vyjadril sústrasť prezidenta Duda aj premiér Morawiecki.

Prečítať viac 

Džihádisti zabili najmenej 40 civilistov v meste Djibo, keď počas víkendu zaútočili na toto severné sídlo v Burkina Faso. Miestne bezpečnostné sily útok potvrdili, nezmienili sa o civilných obetiach.

Prečítať viac 

Argentíne vládne disfunkčná elita, obyvateľstvo odmieta uznať, že nemožno žiť nad pomery. Krajinu sužuje permanentný kolobeh štátnych dlhov.

Prečítať viac 

Na väčšine Slovenska sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje, na východe treba počítať so snežením a na horách s vetrom. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého a druhého stupňa.

Prečítať viac 

Spojené štáty americké pozastavili prieskumné prelety dronov ponad Pásmo Gazy v čase, keď uzavreté prímerie prinieslo oslobodenie desiatok rukojemníkov. Hamas však zatiaľ neprepustil žiadnych Američanov.

Prečítať viac 

Slovensko bude naďalej vynakladať dve percentá hrubého domáceho produktu na obranu v súlade s dikciou Severoatlantickej aliancie, ubezpečil minister Blanár. Krajina má podľa neho záujem o povojnovú obnovu Ukrajiny.

Prečítať viac 

K pochybeniam došlo v oblasti účtovníctva a výkazníctva, ale to neznamená, že sa ‚prešustrovali‘ peniaze, myslí si Sulík o kauze EXPO Dubaj. Tvrdí, že štátu ušetril milión eur z rozpočtu.

Prečítať viac 

Červený kríž potvrdil prepustenie 12 rukojemníkov, ktorých predtým zadržiavalo hnutie Hamas. Tel Aviv recipročne prepustí 15 žien a 15 maloletých, ako informoval Katar z pozície sprostredkovateľa.

Prečítať viac 

Pápež František zo zdravotných dôvodov zrušil plánovanú cestu do Dubaja. Koncom tohto týždňa sa tam mal zúčastniť na klimatickej konferencii COP28. V uplynulých dňoch pápež obmedzil svoje aktivity pre respiračné ochorenie.

Prečítať viac 

Prezident musí ukázať, čo je slovenský záujem a na ktorej strane histórie bude Slovensko stáť, vyhlásil prezidentský kandidát Ivan Korčok. Bývalý minister zahraničných vecí predstavil svoj zahranično-politický program.

Prečítať viac 

Hamas odovzdal najmladšieho rukojemníka iným palestínskym militantom, Izrael to považuje za možnú komplikáciu v snahe o jeho oslobodenie. Desaťmesačného Kfira Bibasa odvliekli do Pásma Gazy spolu s bratom a rodičmi.

Prečítať viac 

Rusko je v súčastnosti najvýznamnejšia hrozba pre európsku bezpečnosť, vyhlásil český prezident Pavel počas prednášky na škole NATO Defense College v Ríme. Moskva by sa podľa neho „nezdráhala vziať si“ krajiny niekdajšieho východného bloku.

Prečítať viac 

Poslanci budú diskutovať o odvolaní Šutaja Eštoka v stredu, hlasovanie sa predpokladá o 11:00. Prihlásených je ešte päť rečníkov, minister považuje návrh na odvolanie za frašku.

Prečítať viac 

Európska únia vyčlenila na výcvik ukrajinských vojakov ďalších 194 miliónov eur, celkový rozpočet Európskeho mierového nástroja tak dosiahol 255 miliónov eur.

Prečítať viac 

Bieloruskí kriminalisti vykonali razie v bytoch opozičných aktivistov, ktorých orgány obvinili z vlastizrady. Tí hovoria o potláčaní nesúhlasu o brutálnom prenasledovaní.

Prečítať viac 

Kyjev podozrieva Moskvu zo zodpovednosti za otravu Budanovovej, manželky šéfa vojenskej rozviedky HUR. Jej hovorca to označil za „hlavnú hypotézu“. Otravu zistili celkovo u niekoľkých ďalších zamestnancov.

Prečítať viac 

Nedeľné útoky na kasárne a väznice v Sierre Leone boli pokusom o prevrat, po jeho neúspechu zatkli 13 vojenských dôstojníkov. Jedna z najchudobnejších krajín sveta sa stále zotavuje z občianskej vojny.

Prečítať viac 

Šéf Mosadu David Barnea rokoval v katarskej Dauhe aj riaditeľom CIA, účelom návštevy po predĺžení prímeria medzi Izraelom a Hamasom je položenie základov pre budúce výmeny rukojemníkov.

Prečítať viac 

Cena plynu by sa mala zvýšiť na dvojnásobok, vyplýva z rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví vydaného pre Slovenský plynárenský priemysel SPP. Ministerstvo hospodárstva označilo postup úradu za neakceptovateľný. Slovenské domácnosti podľa rezortu nebudú za plyn platiť viac ako v minulom roku.

Prečítať viac 

Izrael sa musí pre vojnové zločiny páchané v Pásme Gazy postaviť pred medzinárodný súd, vyhlásil turecký prezident Erdogan počas telefonátu s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Stalo sa tak pred rokovaním Bezpečnostnej rady.

Prečítať viac 

Francúzska polícia zadržala desiatky ľudí spojené s jogovou sektou, pretože nútila ľudí k sexuálnemu styku a pornografickým praktikám. Zatkla aj guru Hnutia za duchovnú integráciu do absolútna Gregoriana Bivolarua.

Prečítať viac 

Francúzsko chce zakázať fajčenie na plážach, v parkoch a lesoch, ako aj iných priestranstvách. V krajine pripisujú tabakovým výrobkom 75-tisíc úmrtí ročne. O návrhu zákona by sa mohlo hlasovať už budúci mesiac.

Prečítať viac 

Slovensko podporuje integráciu Gruzínska do Európskej únie, skonštatoval štátny tajomník rezortu diplomacie po rokovaní s veľvyslancom Revazom Bešidzem. Vláda má záujem na rozvoji bilaterálnych vzťahov.

Prečítať viac 

Predstavitelia europarlamentu podporujú začiatok rokovaní o vstupe Ukrajine do Európskej únie. Proces vstupu krajiny pre nich neznamená len prenesie európskej legislatívy, ale aj transformáciu spoločnosti.

Prečítať viac 

Diskusie v zoskupení OPEC+ o možných škrtoch produkcie ropy sú náročné, nevylučuje sa ani ďalší odklad schôdzky. Očakáva sa, že zástupcovia štátov sa skôr dohodnú na predĺžení súčasného rozsahu produkčných škrtov, než na ich zvýšení.

Prečítať viac 

Na EXPO Dubaj sme hospodárili hospodárne a efektívne, reagoval exminister Sulík na zistenia Najvyššieho kontrolného úradu. Štátnemu rozpočtu údajne ušetril milión eur.

Prečítať viac 

Hamas údajne odpálil tri bomby na severe Pásma Gazy, podľa izraelskej armády je niekoľko vojakov ľahko zranených. Izrael tvrdí, že „boli porušené dohody o prímerí“, Hamas obvinil Tel Aviv, že prímerie porušil ako prvý.

Prečítať viac 

Zhoda Európskej únie na jednotnom preukaze pre zdravotne postihnutých je dobrá správa, uviedol štátny tajomník rezortu práce. Členské krajiny prijali pozíciu k smernici, ako aj európsky parkovací preukaz.

Prečítať viac 

Ukrajina by sa mala pripraviť na rozsiahlejšie bojové akcie a raketové útoky zo strany Ruska, povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Vyhlásil, že je presvedčený, „že spojenci budú naďalej poskytovať Ukrajine značné množstvo vojenskej pomoci“.

Prečítať viac 

Muž nasprejoval na múr pred domom Jána Kuciaka nápis červenou farbou, polícia ho obvinila z prečinu poškodzovania cudzej veci. 64-ročný muž tvrdil, že má na to súhlas, čo sa však nepreukázalo.

Prečítať viac 

Dúfal som, že do stretnutia ministrov NATO sa Švédsko plne pripojí k Aliancii, to sa však nestalo, povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg po príchode na rokovania v Bruseli. Svoju nespokojnosť s prístupom tureckého prezidenta Erdogana vyjadrili aj ministri Francúzska, Nemecka či Fínska.

Prečítať viac 

Opozícia chce mimoriadnu schôdzu envirovýboru, žiada objasnenie zámerov, ktoré avizoval minister Taraba.

Prečítať viac 

Na Slovensku začali pôsobiť špeciálne tímy na monitorovanie mučenia a zlého zaobchádzania na miestach, kde sa nachádzajú osoby obmedzené alebo pozbavené osobnej slobody. Vytvorili ich Kancelária verejného ochrancu práv, Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím a Úrad komisára pre deti v rámci Národného preventívneho mechanizmu proti mučeniu.

Prečítať viac 

Eurokomisia navrhla nové právne predpisy na prevenciu a boj proti prevádzačstvu migrantov. Novelizuje tým dvadsať rokov starý legislatívny rámec a posilní Europol a ďalšie agentúry Únie.

Prečítať viac 

Covid mohol byť „vytvorený človekom“, povedal britský minister pre regióny Michael Gove na vypočutí pred parlamentom. Ide o súčasť vyšetrovania vládnej reakcie na pandémiu.

Prečítať viac 

Od 1. decembra môžu diváci na Slovensku a v Česku využívať novú streamovaciu službu Filmana, ktorá prináša kresťanské filmy priamo domov.

Prečítať viac 

Fínsko uzatvára posledný hraničný priechod Raja-Jooseppi s Ruskom, oznámil premiér Petteri Orpo. Na tlačovej konferencii uviedol, že z dôvodu obáv z migrácie úplne uzatvorí celú 1 340 kilometrov dlhú hranicu.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články