Päť ľudí zahynulo pri nočných útokoch ruských síl na Odeskú oblasť a ukrajinských útokoch na mesto Doneck

Päť ľudí zahynulo pri nočných útokoch ruských síl na Odeskú oblasť a ukrajinských útokoch na mesto Doneck. „O 02.00 (polnoc SEČ) máme predbežne 13 zranených a štyroch mŕtvych,“ uviedol Kremľom dosadený gubernátor Doneckej oblasti Denis Pušilin na Telegrame. Ukrajina podľa neho masívne ostreľovala Doneck z „viacerých raketových systémov“.

Podľa ukrajinských vzdušných síl Rusko zaútočilo v noci na Ukrajinu desiatkami dronov Šáhid iránskej výroby. Gubernátor Odeskej oblasti Oleh Kiper na Telegrame informoval, že padajúce trosky zostreleného dronu zabili jednu osobu, niekoľko ďalších ľudí zranili a spôsobili viacero požiarov obytných budov v rôznych častiach Odesy.

(tasr, afp)