Izrael začína s čiastočným sťahovaním vojenských jednotiek z Gazy

Izrael začína s čiastočným sťahovaním vojenských jednotiek z Gazy. "Niektorí zo záložníkov sa tento týždeň vrátia k svojim rodinám a zamestnaniu," uviedol hovorca izraelských obranných síl.

Návrat časti vojakov z Gazy sleduje zmiernenie záťaže pre izraelskú ekonomiku. Už v pondelok Izrael stiahol z niektorých mestských častí Gazy svoje tanky, v iných častiach boje pokračujú.

(politico)