SpaceX vypustila satelity, ktoré umožnia pripojenie mobilných telefónov kdekoľvek na Zemi

SpaceX začala nový rok vypustením šiestich satelitov Starlink schopných priameho pripojenia s mobilným telefónom, ktoré umožnia pripojenie mobilných telefónov kdekoľvek na Zemi.

Sú to vôbec prvé priame satelity spoločnosti a sú navrhnuté tak, aby fungovali ako „veža mobilných telefónov vo vesmíre, uvádza na svojej webovej stránke Starlink.

Spoločnosť SpaceX uviedla, že satelity budú prvýkrát použité na testovanie svojej služby "Direct to Cell" v Spojených štátoch, kde spoločnosť uzavrela partnerstvo s T-Mobile. Starlink ešte tento rok plánuje pomocou tejto technológie zaviesť službu textových správ a v roku 2025 širšie hlasové, dátové a IoT služby - sieť pripojených zariadení nazývanú internet vecí.

(forbes, bloomberg)