Dav protestujúcich obviňoval Netanjahua zo zodpovednosti na vojne a to pre jeho skorumpovanosť, neschopnosť a nerozhodnosť. Demonštranti tiež kritizovali premiéra a niektorých jeho ministrov, že svoje deti neposlali bojovať do Gazy.
Netanjahu v sobotu večer zverejnil na sociálnej sieti X video, v ktorom avizuje zotrvanie v doterajšej politike: "Moja vláda nariadila ísť do vojny s cieľom odstrániť Hamas, oslobodiť našich rukojemníkov a zabezpečiť, aby Gaza už nebola hrozbou. Vojna sa nesmie zastaviť predtým, než dosiahneme všetky tieto ciele."