Na stanici Červený Kláštor namerali najnižšiu teplotu tejto zimy

Na stanici Červený Kláštor klesla teplota na mínus 24,1 stupňa Celzia. Predstavuje tak najnižšiu hodnotu teploty tejto zimy.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti. Meteorológovia priblížili, že na Orave, hornom Spiši a Šariši teplota v noci na utorok lokálne klesla pod mínus 20 stupňov Celzia.

Chladno bolo aj v nížinách, na Záhorí a dolnom Zemplíne bolo aj pod mínus desať stupňov Celzia. Najslabšie mrazy zas boli na Gemeri a v Novohrade, kde boli mínus tri stupne Celzia.

(tasr)