Medvedev opäť hrozí použitím jadrových zbraní, varuje pred útokmi na ruské odpaľovacie zariadenia

Dmitrij Medvedev opäť hrozí použitím jadrových zbraní v prípade útokov na ruské odpaľovacie zariadenia. Zdôrazňuje právo Ruska na sebaobranu v kontexte ukrajinských útokov na tieto objekty.

Podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie a bývalý ruský prezident varoval, že Rusko má právo použiť jadrové zbrane, ak Ukrajina využije západné zbrane na ničenie ruských odpaľovacích zariadení.

„Ako vieme, boli použité rôzne nosiče s rôznymi hlavicami. Okrem jadrových, zatiaľ,“ povedal na margo ruskej odvety na ukrajinské útoky do ruského vnútrozemia na stretnutí vojenskej a obrannej komisie.

Podľa Medvedeva by použitie jadrových zbraní bolo oprávnené v prípade, že by útoky ohrozovali existenciu samotného ruského štátu, čo je v súlade s ruskou jadrovou doktrínou.

Niekdajší šéf Kremľa zdôraznil, že len jadrové zbrane zabraňujú tomu, aby Západ na Rusko plne zaútočil, a zamedzujú tak globálnemu konfliktu.

(fontanka)