Poľská polícia zaistila 15-ročného chlapca z Ostravy, ktorý sa vydal bojovať na Ukrajinu

Poľská polícia zaistila 15-ročného chlapca z Ostravy, ktorý sa vydal bojovať na Ukrajinu. Na Ukrajinu sa dostal, no vďaka medzinárodnej spolupráci ho už prevážaju domov.

Chlapec v stredu odišiel z domu, ale do školy nedorazil. Rodičia o tom informovali políciu a odovzdali jej opis svojho syna.

Poľskí policajti podľa polohy jeho telefónu zistili, že sa nachádza v Poľsku v meste Przemysl neďaleko hraníc s Ukrajinou.

Ukázalo sa, že školák si zbalil cestovný pas, aby sa vydal na Ukrajinu bojovať proti Rusku. Dokázal prekročiť poľsko-ukrajinskú hranicu, ale „vďaka rýchlemu postupu sliezskej pohraničnej polície a dokonalej medzinárodnej spolupráci sa Čecha podarilo neodkladne doviezť na územie Poľska“.

Z Poľska sa vráti domov do Ostravy, informovali poľskí pohraničníci.

(straz graniczna)