Na okupovaných územiach údajne platí schéma, podľa ktorej musia všetci poľnohospodári poskytovať Rusom obilie za pevne stanovenú cenu, ktorá je výrazne nižšia ako trhová.
Centrum národného odporu upozorňuje, že vývoz ukrajinského obilia z okupovaných území považuje za krádež a každý, kto sa na ňom podieľa, je legitímnym cieľom hnutia odporu.