Putin tvrdí, že vojna by sa už dávno skončila, keby nebolo Ukrajiny

Putin tvrdí, že vojna by sa už dávno skončila, keby nebolo Ukrajiny. Vyjadril tým svoju nespokojnosť, že napadnutý štát sa nechce zapojiť do rokovaní.

"Keďže odmietli rokovať, urobili presne to! Ale pripomínam vám, že v Istanbule sme sa na všetkom dohodli – hovorím to vám, šéfom samosprávnych orgánov – mali by to vedieť všetci naši občania a vy ste tí, ktorí priamo pracujú s ľuďmi. Na všetkom sme sa dohodli," povedal ruský prezident so slovami, že sa k dohode podpísal aj hlavný vyjednávač z Ukrajiny. "Podpis tam je, máme ten dokument," dodal.

"Len nám povedali, že musíme dať nejaké znamenie, že Rusko má skutočne v úmysle vyriešiť tieto otázky mierovou cestou, že musíme stiahnuť vojská z Kyjeva, čo sme aj urobili. O deň neskôr hodili všetky dohody do koša," tvrdí ruský prezident.

Mierový plán Zelenského opísal Putin ako „pokračovanie vykonávania dekrétu prezidenta Ukrajiny o zákaze rokovaní s Ruskom“. 

(ukrajinská pravda)