Existencia Ukrajiny je smrteľná pre samotných Ukrajincov, vyhlásil bývalý ruský prezident

Existencia Ukrajiny je smrteľná pre samotných Ukrajincov, vyhlásil bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v príspevku na Telegrame. „Existencia ukrajinského štátu na historicky ruských územiach bude neustálou zámienkou na obnovenie bojov,“ napísal.

Podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie tiež nazval Ukrajinu „rakovinovým novotvarom“, „umelou krajinou“, a režim v Kyjeve označil za „banderovský“. Vyhlásil, že Moskva nikdy nebude považovať ukrajinskú vládu za legitímnu.

„Pravdepodobnosť nového stretu bude pretrvávať donekonečna. Takmer vždy. Navyše existuje stopercentná pravdepodobnosť nového konfliktu bez ohľadu na to, aké bezpečnostné dokumenty Západ podpíše s bábkovým režimom v Kyjeve,“ uviedol Medvedev.

(ukrajinska pravda)