Izrael po nezhodách s USA opäť bombardoval juh Pásma Gazy

Izrael po nezhodách s USA opäť bombardoval juh Pásma Gazy. So Spojenými štátmi sa dostal do verejnej roztržky so svojím hlavným spojencom USA ohľadne možnosti vzniku palestínskeho štátu. Jeho vytvorenie považujú Spojené štáty za jedinú cestu k trvalému mieru.

Palestínsky červený polmesiac informoval o "intenzívnej" delostreleckej paľbe v blízkosti nemocnice al-Amal. Ministerstvo zdravotníctva v Gaze riadené hnutím Hamas uviedlo, že počas noci bolo zabitých 77 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia.

"Vojaci eliminovali desiatky teroristov v boji zblízka a za pomoci tankovej paľby a leteckej podpory," uviedla izraelská armáda.          

(tasr)