Izraelčania protestovali proti Netanjahuovi a žiadali koniec vojny

"Zastavte boje, neste následky." Tisíce Izraelčanov protestovali v Tel Avive proti vláde Benjamina Netanjahua. Vyzvali na okamžité ukončenie vojny v Pásme Gazy, čo by podľa nich viedlo k prepusteniu rukojemníkov, ktorých zadržiava Hamas.

Niekoľko stoviek ľudí protestovalo aj v izraelskom hlavnom meste Jeruzalem. V meste Haifa na severe Izraela sa tiež zhromaždili stovky podporovateľov ľavicovej strany Chadaš a vyzvali Netanjahua na odstúpenie.

Príbuzní rukojemníkov zároveň v piatok večer začali protest pred Netanjahuovým domom v meste Cézarea. "Očakávame, že seriózni ľudia... vystúpia a povedia nám, ako sa majú naši blízki," uviedol príbuzný jedného z rukojemníkov podľa izraelského denníka Haaretz.

Izrael uvádza, že v Gaze je stále 132 rukojemníkov, z ktorých 27 už nežije. Netanjahu a jeho spolupracovníci zároveň tvrdia, že k ich prepusteniu dôjde len vtedy, keď bude Hamas vojensky zničený.

(tasr, dpa)