Slovenská tenistka Jamrichová postúpila do tretieho kola dvojhry junioriek na Australian Open

Slovenská tenistka Renáta Jamrichová suverénne postúpila do tretieho kola dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji Australian Open. Zverenka trénera Jána Matúša zaznamenala 7 es a celkovo si v zápase pripísala 20 víťazných úderov.

V Melbourne v pozícii nasadenej jednotky Jamrichová zvíťazila v 2. kole nad Bulharkou Yoanou Konstantinovovou 6:2, 6:1.

Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra na dvorcoch v Melbourne Parku vstúpila úspešne aj do štvorhry, v ktorej obhajuje vlaňajší deblový titul. Po boku Britky Isabelle Lacyovej zdolali v prvom kole rakúsko-americký pár Jekaterina Perelyginová, Mia Slamová 7:5, 7:6 (1).

(tasr)