Šéf slovenskej dimplomacie Juraj Blanár po rokovaniach potvrdil, že na budúcotýždňovom summite (1.2.) sa lídri členských krajín pokúsia nájsť spôsob, ako finančne pomáhať Ukrajine ďalšie štyri roky, pričom sa hovorí o balíku 50 miliárd eur.
„Slovenská pozícia sa nemení. Sme pripravení konštruktívne o tom diskutovať, ale máme podmienky, aby to nemalo dopad na kohéznu politiku, flexibilitu a možnosť čerpať finančné prostriedky na rôzne projekty v pohraničí súvisiace s logistikou a obnovou Ukrajiny po skončení vojny," vysvetlil.
"Je tu vyhranený postoj zo stany Maďarska. Prišlo s návrhom, o ktorom sa dá diskutovať. My sme o tom pripravení diskutovať, lebo aj my máme nejaké návrhy, ktoré odprezentoval premiér na decembrovom summite," zdôraznil Blanár.
(tasr)