Izraelská armáda (IDF) v pondelok oznámila, že jej lietadlá zasiahli "dve budovy slúžiace ako teroristická infraštruktúra a usmrtili ozbrojených teroristov" vo vnútri. Podľa doterajších skúseností Izrael predpokladá, že bojovníci hnutia Hamas zneužívajú civilnú infraštruktúru ako napríklad nemocnice na svoju ochranu.
Už viac ako týždenné boje sťažujú alebo znemožňujú prístup do nemocníc al-Amal a al-Násir. Humanitárna organizácia Lekári bez hraníc (MSF) v pondelok na sociálnej platforme X (predtým Twitter) varovala, že počas bombardovania mesta Chán Júnis v nemocnici Násir skolabovali kriticky dôležité zdravotnícke služby. Nemocnica je v súčasnosti najväčším zdravotníckym zariadením v Pásme Gazy.
(tasr)