Izraelskí vojaci vtrhli do nemocnice na okupovanom západe Jordánu, kde zastrelili troch Palestínčanov, uviedlo palestínske ministerstvo zdravotníctva

Izraelskí vojaci vtrhli do nemocnice na okupovanom západe Jordánu, kde zastrelili troch Palestínčanov, uviedlo palestínske ministerstvo zdravotníctva. Riaditeľ nemocnice uviedol, že "izraelské sily sa dostali do zariadenia v utajení", pričom použili zbrane s tlmičmi. Útok sa podľa neho uskutočnil na rehabilitačnom oddelení nemocnice, kde sa jeden zo zastrelených mužov liečil.

Zásah v nemocnici potvrdila aj izraelská armáda s tým, že pri ňom zneškodnila členov Hamasu.

"Dnes ráno podstúpili mučenícku smrť traja mladí muži, ktorých zasiahli guľky okupačných síl, ktoré vtrhli do nemocnice ibn Síná v Džaníne," uviedlo vo vyhlásení ministerstvo zdravotníctva Palestínskej samosprávy v Ramalláhu.

Izraelská armáda informovala, že "zneutralizovala" mužov, ktorí patrili k teroristickej bunke a ukrývali sa v uvedenej nemocnici ležiacej na severe Predjordánska. Jeden z nich údajne plánoval bezprostredne hroziaci teroristický útok.

(tasr)