Zásah v nemocnici potvrdila aj izraelská armáda s tým, že pri ňom zneškodnila členov Hamasu.
"Dnes ráno podstúpili mučenícku smrť traja mladí muži, ktorých zasiahli guľky okupačných síl, ktoré vtrhli do nemocnice ibn Síná v Džaníne," uviedlo vo vyhlásení ministerstvo zdravotníctva Palestínskej samosprávy v Ramalláhu.
Izraelská armáda informovala, že "zneutralizovala" mužov, ktorí patrili k teroristickej bunke a ukrývali sa v uvedenej nemocnici ležiacej na severe Predjordánska. Jeden z nich údajne plánoval bezprostredne hroziaci teroristický útok.
(tasr)