Prihlásiť sa

Dekan Burda: Akcia Rozuzlenie ukazuje na únos právneho štátu. Pri nej som dospel k nutnosti zrušenia špeciálnej prokuratúry

Dekan Právnickej fakulty UK Eduard Burda. Foto: Matúš Zajac/Štandard

Diskusiu so študentami o zrušení špeciálnej prokuratúry podľa vlastných slov nezrušil, len chcel ochrániť fakultu pred jej politickým aspektom. Študenti ju napokon zrealizovali na susednej fakulte. Dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda v rozhovore pre Štandard vysvetľuje, prečo svoj postup považuje za správny, ako aj to, ako sa vyvíjali jeho zásadné názory na zachovanie špeciálnej prokuratúry, ktoré sa v čase menili. Uznáva, že študenti sa síce pokúsili o apolitickú diskusiu, no nazdáva sa, že to napokon aj tak pokazili výroky Daniela Lipšica.

Ku svojmu postoji, že Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) treba zrušiť, dospel až po policajnej akcii Rozuzlenie, ktorú považuje za najväčší únos právneho štátu od čias, keď Slovenskú informačnú službu ovládal Ivan Lexa.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami