Prihlásiť sa

Vitajte v Dalifornii. Toto je buď čínsky raj alebo paródia

Embracing one’s inner child, in Dali, China on Dec. 6, 2023. (Gilles Sabrie/The New York Times) Prijatie svojho vnútorného dieťaťa v Ta-li. Li Siao-süe, uprostred, sa tam presťahovala v auguste po návrate do Číny z Los Angeles. Li povedala, že rozmanitosť a otvorená kultúra Ta-li jej pripomína Kaliforniu. Foto: Gilles Sabrié pre New York Times

Mladí Číňania sa sťahujú do malebného horského mestečka Ta-li (po anglicky Dali), aby unikli pred tvrdou súťaživosťou a dusivým politickým prostredím v metropolách krajiny. Reportáž New York Times ponúka exkluzívny pohľad do tejto oázy čínskych tulákov a rojkov.

Ak chcete tanečný krúžok na nádvorí penziónu, prejdite na sever od továrne na výrobu posteľných plachiet premenenej na remeselný trh smerom k vegánskej jedálni, ktorá vyzýva stravníkov, aby „chodili bosí po zemi a kúpali sa v slnečných lúčoch“. Ak uvidíte bar s remeselným pivom bez obsluhy, kde je platba  závisí len od cti zákazníka, zašli ste príliš ďaleko.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami