Prihlásiť sa

Rehoľné sestry na voľnej nohe? Zasvätené panny sú opäť v kurze 

zasvatené panny

„Zatiaľ čo počet kňazských a rehoľných povolaní klesá, počet zasvätených panien pribúda. Je to prebudenie. Boh vždy dáva povolanie ako odpoveď na momentálnu potrebu. Práve túto formu zasväteného života dnes Cirkev zjavne naliehavo potrebuje.“ Týmito slovami okomentoval jezuita Wiesław Kulisz v rozhovore pre katolícku spravodajskú agentúru KAI aktuálny počet zasvätených panien v Poľsku, ktorý sa približuje štyrom stovkám.  

Podľa riaditeľa metropolitného Odboru inštitútov zasväteného života vo Varšave je zasvätená panna „žena cítiaca vo svojom srdci povolanie, ktoré je darom od Boha. (…) Je to Boh, ktorý volá, a človek na toto volanie odpovedá zasvätením celého svojho života Bohu. Chce Mu slúžiť panenským spôsobom. Ako hovorí svätý Pavol: vydatá žena sa chce páčiť svojmu manželovi a stará sa o veci sveta, zatiaľ čo panna sa chce páčiť iba samotnému Ježišovi. Nezvyčajným spôsobom sa stáva Kristovou nevestou.“  


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami