Izraelská armáda nateraz potvrdila smrť 31 rukojemníkov, ktorých zadržiavali militanti. Do tejto bilancie zarátava aj telá dvoch vojakov zadržiavané Hamasom od roku 2014.
Hagari pripomenul, že pri zásahoch v nemocniciach Šifá, Amal, v Rantísího nemocnici a v mnohých ďalších v Gaze „sa preukázalo, že Hamas nemocnice systematicky využíva ako centrá terorizmu“. Podľa analýz izraelskej rozviedky Hamas takto využíval viac ako 85 percent zdravotníckych zariadení v Gaze.
V Násirovej nemocnici zadržali izraelskí vojaci niekoľko podozrivých osôb. Okrem nich hľadajú aj osoby podozrivé z účasti na útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.
(times of israel, tasr)