Keď úrady odmietnu zveriť dieťa pestúnom pre ich katolícku vieru

271446821_460514152691785_1560848602704202122_n Foto: Joe Biden/FB

Manželia Mike a Kitty Burkeovci z Massachusetts patria k tým párom, ktorým úrady odmietli udeliť pestúnsku licenciu. Dôvod rozhodnutia v ich prípade je kuriózny: Katolícka viera a rozpor s rodovou ideológiou.

Federálny sudca teraz rozhodol o ďalšom pokračovaní prípadu. Vo svojom súdnom príkaze napísal, že rozhodnutie Massachusettského oddelenia pre deti a rodiny (DCF) spôsobilo, že Mike a Kitty Burkeovci v tomto prípade čelili „základnej dileme: mohli sa vzdať svojho náboženského presvedčenia a získať pestúnsku licenciu, respektíve mohli sa pridŕžať svojho presvedčenia a licenciu stratiť,“ informoval Massachusettský rodinný inštitút (MFI). Právnik inštitútu Sam Whiting vníma toto rozhodnutie ako veľké víťazstvo s dôsledkami pre kresťanské rodiny nielen v krajinách Commonwealthu.

Katolícki manželia Burkeovci sa prihlásili do programu pestúnskej starostlivosti DCF v roku 2022. Z tlačového vyhlásenia Becketovej advokátskej kancelárie, ktorá sa prípadu manželov ujala, „prešli hodinami tréningu“ a získali odporúčanie pre „pozitívny prínos v skupine.“

Počas domácich rozhovorov manželia „zdôrazňovali svoju ochotu prijať deti z rôznych prostredí a so špeciálnymi potrebami“, ale „boli znepokojení tým, že väčšina otázok sa sústreďovala na ich katolícke názory na sexuálnu orientáciu, manželstvo a rodovú dysfóriu,“ uvádza sa v tlačovej správe. Burkeovci zdôraznili, že „budú milovať a akceptovať každé dieťa bez ohľadu na jeho budúcu sexuálnu orientáciu či zápas s rodovou identitou.“

V zmysle žaloby uznalo DCF „silné stránky rodiny vrátane ich ochoty vychovávať dieťa so stredne závažnými zdravotnými, psychickými a behaviorálnymi problémami“ a že pár „naozaj zrejme rozumie adopcii a pestúnskej starostlivosti“.

Kameňom úrazu však bolo tvrdenie manželov Burkeovcov, že „nebudú podporovať dieťa v jeho identifikácii ako LGBTQIA“. Autor licenčnej štúdie páru ich opísal ako „milých ľudí“, no nakoniec rozhodol, že „ani ich viera, ani manželia nespĺňajú kritéria podpory“.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami