Z výskumu Manhattan Institute vyplýva, že Wikipedia si neplní deklarovanú neutrálnu politiku. Badajú tiež prevládajúce negatívne emócie ako hnev a znechutenie s pravicovo orientovanými verejnými činiteľmi a pozitívne emócie s ľavicovo orientovanými.
Tento trend možno vidieť v zmienkach napríklad o prezidentoch USA, sudcoch Najvyššieho súdu, vodcoch západných krajín či prominentných novinároch a mediálnych organizáciách so sídlom v USA.
Larry Sanger, jeden zo spoluzakladateľov Wikipedie, verejne povedal, že je presvedčený, že stránka má vysoký stupeň politickej zaujatosti v prospech ľavicovej či liberálnej perspektívy. Tiež stránku obvinil, že sa vzdala svojej politickej neutrality, a preto považuje Wikipédiu za nespoľahlivú.
Wikipedia.org je siedmou najnavštevovanejšou doménou na internete, mesačne atakuje 4-miliardovú návštevnosť. Spustená bola v roku 2001 a dnes predstavuje nenahraditeľný zdroj informácií.
Od svojho vzniku sa Wikipedia zaviazala poskytovať obsah, ktorý je presný a nezaujatý. Tento záväzok podčiarkujú zásady, ako je overiteľnosť, ktorá nariaďuje, aby všetky informácie na Wikipédii pochádzali z renomovaných, nezávislých zdrojov známych svojou faktickou presnosťou a záväzkom overovať fakty.