Výskum Manhattan Institute: Wikipedia si neplní deklarovanú neutrálnu politiku

Z výskumu Manhattan Institute vyplýva, že Wikipedia si neplní deklarovanú neutrálnu politiku. Badajú tiež prevládajúce negatívne emócie ako hnev a znechutenie s pravicovo orientovanými verejnými činiteľmi a pozitívne emócie s ľavicovo orientovanými.

Tento trend možno vidieť v zmienkach napríklad o prezidentoch USA, sudcoch Najvyššieho súdu, vodcoch západných krajín či prominentných novinároch a mediálnych organizáciách so sídlom v USA.

Larry Sanger, jeden zo spoluzakladateľov Wikipedie, verejne povedal, že je presvedčený, že stránka má vysoký stupeň politickej zaujatosti v prospech ľavicovej či liberálnej perspektívy. Tiež stránku obvinil, že sa vzdala svojej politickej neutrality, a preto považuje Wikipédiu za nespoľahlivú.

Wikipedia.org je siedmou najnavštevovanejšou doménou na internete, mesačne atakuje 4-miliardovú návštevnosť. Spustená bola v roku 2001 a dnes predstavuje nenahraditeľný zdroj informácií.

Od svojho vzniku sa Wikipedia zaviazala poskytovať obsah, ktorý je presný a nezaujatý. Tento záväzok podčiarkujú zásady, ako je overiteľnosť, ktorá nariaďuje, aby všetky informácie na Wikipédii pochádzali z renomovaných, nezávislých zdrojov známych svojou faktickou presnosťou a záväzkom overovať fakty.

(manhattan institute)


Vyplácanie penzií, ktoré boli známe aj ako vianočný bonus, sa začne 2. decembra. Prvýkrát pôjde o podstatne vyššiu sumu, než na akú boli poberatelia zvyknutí.
Prejsť na článok
Na Mestskú políciu v Komárne sa valí škandál, ktorý odštartovali slová jej bývalého člena pred mestskými poslancami. Ten hovorí o rodinkárstve, netransparentnom odmeňovaní a navyše aj o sexuálnom obťažovaní. Podľa slov primátora sa však v…
Prejsť na článok
Niektorí hendikepovaní sa mi ozvú priamo s myšlienkou, že už nevládzu a chcú si vziať život, opisuje psychologička Erika Mezzeyová. Volať vtedy políciu nemá zmysel, oveľa dôležitejšia je komunikácia s daným človekom a úprimný záujem…
Prejsť na článok