Nositeľ Ratzingerovej ceny profesor Pablo Blanco vystúpi v Trnave

43273697791_80974441e2_k Ilustračné foto: Pedro/flickr.com

V sobotu 6. júla o 14. hodine popoludní sa v Trnave uskutoční druhá konferencia Spolku latinskej omše s názvom Dilexi decorem domus tuæ: Benedikt XVI. a liturgia.

Hlavným hosťom konferencie bude profesor Pablo Blanco Sarto zo Španielska. Pôsobí na Navarskej Univerzite v Pamplone a za rok 2023 sa stal laureátom prestížnej Ratzingerovej ceny za teológiu. Získal ju spolu s iným Španielom, Francescom Torralba Rosellóm.
Profesor Blanco má doktorát z klasickej filológie, z teológie a filozofie. Je odborníkom na teologické myslenie Josepha Ratzingera – Benedikta XVI., o ktorom vydal viacero kníh, medzi ktorými vyniká Úvod do teológie Josepha Ratzingera a vyše 900-stranová publikácia Životopis Benedikta XVI.

Blanco patrí medzi úzky kruh odborníkov, ktorí pripravujú vydanie súborného diela Josepha Ratzingera Benedikta XVI. pre španielsky hovoriace krajiny. Prednáša na svetových konferenciách o Ratzingerovi a v sobotu bude prednášať v Trnave.

Organizátori konferencie predstavia slovenský preklad knihy profesora Blanca s názvom Od Ratzingera k Benediktovi, v ktorej autor ponúka syntézu myslenia nemeckého pápeža. Knihu si bude možné zaobstarať počas prezentácie.

Profesor Pablo Blanco Sarto. Foto: Navarská univerzita/flickr.com

Druhým hosťom podujatia bude u nás známejší profesor Roberto de Mattei, taliansky historik, predseda Nadácie Lepanto, šéfredaktor a zakladateľ časopisu Radici Cristiane a tlačovej agentúry Corrispondenza Romana. Vyučoval na viacerých talianskych univerzitách a v rokoch 2003 až 2011 bol podpredsedom Národnej rady pre výskum.

Konferencia začne o 14. hodine popoludní, prihlásiť sa možno na webe Spolku latinskej omše. Všetky informácie nájdete tu.

(fed)


Ďalšie články
Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Únia ponúkla sieti X tajnú dohodu o cenzúre, tvrdí Musk. Iné spoločnosti ju vraj prijali

Na pozadí vyšetrovania, ktoré Európska komisia vedie proti sociálnej sieti X (predtým Twitter) v zmysle zákona o digitálnych službách, mal eurokomisár Thierry Breton ponúknuť tajnú dohodu majiteľovi Elonovi Muskovi. Dohoda mala spočívať v tichom obnovení opatrení, ktoré by sa dali jednoslovne nazvať cenzúra. O tejto údajnej dohode informoval sám Musk na svojom...
Inštitút pre štúdium vojny: Ukrajinské sily budú počas nasledujúceho polroka hlavne v defenzíve

Inštitút pre štúdium vojny: Ukrajinské sily budú počas nasledujúceho polroka hlavne v defenzíve

Ukrajinská armáda vedie obmedzené protiútoky na viacerých frontoch, v závislosti od príchodu západnej pomoci by mohli byť postupne schopní uskutočniť početnejšie protiútoky. Konštatoval to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Západní a americkí predstavitelia predpovedajú, že ukrajinské sily budú počas nasledujúcich šiestich mesiacov hlavne v defenzíve, pričom rozsiahla protiofenzíva sa očakáva až...