Zdoláme otrasený Azerbajdžan?

Hráme na pôde mužstva, ktoré trikrát prehralo o dva góly. Bez akéhokoľvek podceňovania Azerbajdžanu je isté, že sme favoritom.

Snímka obrazovky 2024-10-14 o 6.08.38 Tréner Slovenska Francesco Calzona ďakuje svojim hráčom vľavo Stanislav Lobotka a vpravo Milan Škriniar po zápase C-divízie Ligy národov Slovensko - Švédsko 11. októbra 2024 v Bratislave. Foto: Martin Baumann/TASR

Naši v piatok remizovali so Švédskom 2:2, hoci prehrávali o dva góly. Azerbajdžan do tretice v skupine C-divíziie Ligy národov prehral. V Tallinne s Estónskom 1:3, hoci na strelecké pokusy vyhral 15:10, na rohy dokonca 8:0 a loptu mal v moci dve tretiny z hracieho času!

35 zlých a dobrých minút

Trénerské hodnotenia sa u Francesca Calzonu a Fernanda Santosa odrážali od 35 minút prvého polčasu. Calzona ich kritizoval. Švédi nás v tomto dlhom úseku hry jasne prevýšili, veľa nechýbalo a mohli predčasne rozhodnúť zápas. Dali dva góly, neustále útočili, naši sa nevedeli dostať spod tlaku, z nečakaného procesu rýchlych strát lôpt.

Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Kliknite na tlačidlo Poslať email a obdržíte odkaz na registráciu. Tým súhlasíte s obchodnými podmienkamiochranou súkromia.