Ruský generál potvrdil, že vojaci KĽDR sú v Rusku. Ich zapojenie do konfliktu zatiaľ nie je potrebné

Vladimir Popov tvrdí, že existuje veľa jednotiek, kde by mohli vojenský personál Severnej Kórei využiť. Najprv však prejde výcvikom, pričom bude podriadený veleniu KĽDR i Rusku. Podľa Popova následne dostane "niekoľko úloh a bude ich plniť".

5015227861_6ba8aa0898_o Armáda KĽDR často využíva takýto spôsob transportu. Zdroj snímky: Flickr.com/Roman Harak

„Musíme odstrániť jazykovú bariéru a zmeniť ich správanie v našej kultúre. Koniec koncov, interakcia s obyvateľmi je veľmi dôležitá, čo bude na začiatku obtiažne,“ reagoval generál pre noviny Moskovskij komsomolec s tým, že je nutné vyriešiť aj vojensko-technickú komunikáciu, ktorá je náročnejšia ako bežná slovná zásoba.

Spresnil, že vojakov KĽDR čaká v Rusku aj výcvik trvajúci šesť mesiacov až rok, bojové služby a „zaistenie bezpečnosti nášho štátu“.

Pripustil však, že po skončení výcviku by sa niektorí vojaci mohli zúčastniť bojových operácií, pretože „pre Severnú Kóreu je to jedinečná bojová skúsenosť“.

Či sa však Popovi zdá, že je 12-tisíc vojakov, ktoré im KĽDR poslala, dosť, odpovedal: „Veľmi nie. V skutočnosti je to dobrá samostatná brigáda s vlastným logickým personálom, výzbrojou, stravou a organizáciou vlastného života. Ale pre udržanie našich hraníc je to dobrá a veľmi moderná pomoc,“ dodal ruský generál so slovami „prečo túto pomoc odmietať, keď máme nedostatok personálu“.

Na otázku, či by sa severokórejskí vojaci mohli zapojiť do bojov aj v Kurskej oblasti, odpovedal, že sa domnieva, že to „netaraz nie je potrebné“.

Šéf ukrajinskej Rady záložníkov pozemných síl Ivan Tymočko však podľa ukrajinskej agentúry UNIAN povedal, že vojaci Severnej Kórei sa do bojov v Kursku zapoja. „S najväčšou pravdepodobnosťou sa ich určite pokúsia použiť v bojových operáciách v Kursku. Tým získajú aspoň čas na ich vycvičenie,“ zhodnotil.

(max)


V Košiciach rastie nespokojnosť predajcov z trhu na Dominikánskom námestí. Mesačný nájom sa im zdá privysoký na to, že správca im neposkytuje služby, ktoré sú pre nich mimoriadne dôležité. V Bratislave majú iný systém.
Prejsť na článok
Nobelova cena za ekonómiu sa vracia ku koreňom. Tohoroční laureáti najznámejšej ekonomickej ceny sa venujú základnej otázke, prečo sú niektoré národy bohaté a iné chudobné. Ich výskum potvrdzuje, že kľúčom k blahobytu sú dobré inštitúcie.
Prejsť na článok
Poslanci strany Hlas Samuel Migaľ, Radomír Šalitroš a Roman Malatinec predložili návrh zákona, ktorý má byť odpoveďou na nedostatočnú právnu úpravu, ktorá robí z drobných krádeží výhodný biznis. Pre istú časť zlodejov dokonca znamená beztrestnosť,…
Prejsť na článok