Prihlásiť sa
Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

V Slovenskom pozemkovom fonde je nevybavených približne 20-tisíc spisov a nové žiadosti stále prichádzajú, uviedol minister pôdohospodárstva Richard Takáč.

Prečítať viac 

Martin Pekár z Progresívneho Slovenska sa vzdáva mandátu v parlamente. Robí tak z osobných dôvodov. Na jeho miesto nastúpi Natália Nash.

Prečítať viac 

Peter Pellegrini sa chce inšpirovať volebným systémom v Českej republike, kde systém viacerých volebných obvodov už funguje. Chce si vziať poučenie zo skúseností, ale i prípadných problémov.

Prečítať viac 

Mimovládne neziskové organizácie bojujú za to, aby im nezobrali dve percentá z daní. Vytvorili výzvu „Neberte nám 2 %“, ktorou vyzývajú všetkých politikov, aby boli ochotní a otvorení konštruktívnemu dialógu, ktorý nebude likvidovať neziskový sektor. Na samotnej výzve je už 28-tisíc podpisov.

Prečítať viac 

Najvyšší súd opäť odročil konanie v korupčnej kauze bývalého príslušníka SIS Petra Gašparoviča a expolicajta Ladislava Vičana. Dôvodom bola Vičanova neúčasť z dôvodu hospitalizácie po úraze. Zasadnutie bolo odročené na 14. decembra.

Prečítať viac 

Z dôvodu hospitalizácie Ladislava Vičana Najvyšší súd znovu nerozhodoval o dovolaní prokurátora v korupčnej kauze. Ošetrujúci lekár aj Zbor väzenskej a justičnej stráže zhodne potvrdili, že pre Vičanov zdravotný stav nie je možné pustiť ho z nemocnice.

Prečítať viac 

Daniel Milo privítal nové osadenstvo rezortu vnútra tričkom s vulgárnym nápisom F*ck you Putin. Informoval o tom na sociálnej sieti.

Prečítať viac 

Peter Pellegrini deklaroval plán navštíviť v blízkej budúcnosti Ukrajinu, presný termín neuviedol. Predseda parlamentu informoval, že na budúci týždeň ho čaká zahraničná pracovná cesta do Rakúska a následne by rád zavítal aj do Európskeho parlamentu a stretol sa s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Prečítať viac 

Rezort dopravy odvolal v stredu celé predstavenstvo Letiska M. R. Štefánika a mení aj členov predstavenstva Železničnej spoločnosti Slovensko. Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva bratislavského letiska sa stal Dušan Novota, šéfom železníc sa stal Peter Helexa.

Prečítať viac 

Český predseda Senátu Miloš Vystrčil a slovenský predseda Národnej rady Peter Pellegrini hovorili o ďalšej podpore Ukrajiny. Pellegrini potvrdil, že Slovensko už vyčerpalo možnosti darovania zbraňových systémov Ukrajine, jeho český náprotivok prijal „s potešením správu“, že Slovensko je pripravené podporovať Ukrajinu všetkými ostatnými spôsobmi.

Prečítať viac 

Štátny tajomník rezortu diplomacie Rastislav Chovanec prijal v stredu veľvyslankyňu Španielskeho kráľovstva Loreu Arribalzaga Ceballosovú. Rokovali predovšetkým o ekonomickej dimenzii zahraničnej politiky, pričom ocenili úroveň hospodárskej spolupráce.

Prečítať viac 

Mimoriadny výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie sa uskutoční v utorok. Opozícia očakáva od šéfa envirorezortu Tomáša Tarabu objasnenie avizovaných zámerov v rezorte, ako je prehodnotenie celoročnej ochrany vlka dravého na Slovensku.

Prečítať viac 

Vyšetrovateľ NAKA Milan Sabota, ktorého postavil mimo služby Matúš Šutaj Eštok, sa môže v piatok vrátiť do práce. Rozhodol o tom Mestský súd Bratislava IV. V prípade šiestich odstavených čurillovcov doteraz súd v troch prípadoch vyhovel a v ďalších dvoch nie.

Prečítať viac 

Študentský LGBT spolok Light, ktorý pôsobí na Univerzite Komenského, zorganizoval v stredu protest na podporu Palestíny. Na organizácii zhromaždenia sa podieľala aj iniciatíva Povstanie pokračuje a Iniciatíva za spravodlivý mier na Blízkom východe.

Prečítať viac 

Česká republika a Slovensko by mohli spolupracovať v oblasti energetiky v rámci projektu zdieľania rezervných kapacít. Mohlo by to priniesť stabilnejšie a nižšie ceny energií, zhodli sa predseda Senátu Parlamentu Českej republiky Miloš Vystrčil a slovenský predseda parlamentu Peter Pellegrini.

Prečítať viac 

Polícia preveruje streľbu v súvislosti so samovraždou 15-ročného Romana, ktorú má na svedomí mladíkova mama. Na ulici v Parchovanoch, kde bývajú Romanovi rodičia, pred domom jednej z jeho spolužiačok, zaistili policajti vystrelené nábojnice.

Prečítať viac 

Zákazníci počas potravinovej zbierky odovzdali trvanlivé potraviny, hygienické potreby, balíčky a peňažné kupóny v hodnote takmer 190-tisíc eur. Reťazec Tesco, ktorý zbierku organizoval, prispeje finančnou sumou vo výške 20 percent všetkých vyzbieraných darov, čo predstavuje takmer 38-tisíc eur.

Prečítať viac 

Robert Fico avizuje mimoriadnu schôdzu o plytvaní štátnych peňazí na výstave EXPO v Dubaji. Od lídra strany SaS Richarda Sulíka chce premiér žiadať náhradu vzniknutej škody.

Prečítať viac 

Vláda chce od nového roka zrušiť fond vzájomnej pomoci zriadený počas pandémie. Zostatok financií sa má presunúť do štátneho rozpočtu.

Prečítať viac 

Výplaty učiteliek v materských školách a ich prevádzku by mal od roku 2025 financovať štát priamo z rozpočtu. Doposiaľ mali ich financovanie na starosti samosprávy. Tie sa obávajú, že po zmene prídu o peniaze.

Prečítať viac 

Pellegrini odcestoval na oficiálnu návštevu Českej republiky. V Prahe sa stretne so všetkými najvyšším ústavnými činiteľmi.

Prečítať viac 

Ministerku kultúry pobúrila reklama Telekomu, avizuje legislatívne zmeny. Rada pre reklamu nedávno odmietla 50 sťažností a označila ju za nezávadnú. Martina Šimkovičová údajne zo svojej pozície nedokáže situáciu ovplyvniť.

Prečítať viac 

Fico sa stretne s americkým veľvyslancom Ranom aj ruským veľvyslancom Bratčikovom. „Nemám čiernobiele okuliare a odmietam politiku jedného jediného politického názoru,“ vyhlásil premiér o štvrtkových rokovaniach.

Prečítať viac 

Ľubomír Solák bude vymenovaný do funkcie od 1. decembra, oznámil minister vnútra Šutaj Eštok. Dočasne poverený policajný prezident je podľa neho pripravený riešiť problémy polície.

Prečítať viac 

Opozícia sa obáva konania Ľubomíra Soláka v pozícii policajného prezidenta, kandidát podľa nich nekonkretizoval svoju víziu. Koalícia v jeho osobe problém nevidí, Tibor Gašpar konštatoval vypočutie v súlade so zákonom.

Prečítať viac 

KDH vyzvalo rezort zdravotníctva, aby zverejnil dokumenty k zaradeniu Nemocnice Bory a Kardiocentra Šaca AGEL do siete nemocníc. Hnutie tvrdí, že napriek prísľubom ešte nie sú zverejnené, ministerstvo tvrdí opak.

Prečítať viac 

Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje na ukončenie fungovania aplikácií na covidové certifikáty. Aplikácie GreenPass, OverPass a OverPass Special skončia svoju prevádzku 31. decembra 2023. Dôvodom je „výrazný pokles využívania aplikácií v dôsledku neexistencie obmedzení“.

Prečítať viac 

Spoločnosť Slovnaft plánuje v areáli svojej bratislavskej rafinérie vybudovať centrum na energetické zhodnotenie odpadu. Predpokladaná kapacita zariadenia je 316 700 ton ročne, jej investičné náklady sa odhadujú približne na 200 milióna eur. Spustenie výstavby sa odhaduje o dva roky. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Prečítať viac 

„Ak odhalíme nádor včas, pacienta vo väčšine prípadov vyliečime. Ak pacient príde neskoro, máme k dispozícii len udržiavaciu liečbu,“ hovorí urológ Milan Blaško. Preventívnu urologickú prehliadku u nás ročne absolvuje len asi 6 až 12 percent mužov.

Prečítať viac 

K zvýšeniu cien plynu pre domácnosti na budúci rok nepríde, tvrdí ministerka hospodárstva. „Za posledných pár týždňov sme na ministerstve hospodárstva pripravili riešenie, ako tomuto predísť a plánujeme toto riešenie predstaviť budúci týždeň na vláde,“ uviedla Denisa Saková.

Prečítať viac 

Slovensko bude investovať do armády, ale nie viac než dvoma percentami HDP. Povedal to povedal minister zahraničia Juraj Blanár po rokovaní ministrov zahraničných vecí členských štátov NATO.

Prečítať viac 

Brannobezpečnostný výbor schválil Ľubomíra Soláka ako policajného prezidenta. Za hlasovalo osem členov výborov, proti boli dvaja členovia a dvaja poslanci sa hlasovania zdržali. Solák od 15. novembra pôsobil ako dočasný policajný prezident, má 25-ročnú prax v policajnom zbore.

Prečítať viac 

Vláda schválila daňový bonus pre všetky hypotéky, ktorým v tomto roku stúpla splátka. Za rok 2023 sa táto pomoc vyrieši zvýšeným daňovým bonusom, od januára 2024 potom novou štátnou sociálnou dávkou. V obidvoch prípadoch pôjde o sumu maximálne 150 eur mesačne alebo 1 800 ročne.

Prečítať viac 

Minister financií Ladislav Kamenický chce predložiť všetky opatrenia k návrhu rozpočtu naraz. „Ja to budem volať lex konsolidácia,“ povedal na brífingu po rokovaní vlády, s tým, že o návrhu rozpočtu sa najskôr musí dohodnúť koalícia.

Prečítať viac 

Ľubomír Solák nevie ohodnotiť kroky nového ministra vnútra. Kandidát na funkciu policajného prezidenta sa vyjadril, že konanie Matúša Šutaja Eštoka vnímal iba okrajovo. Nevidí problém v tom, ak policajný prezident, ktorý je v blízkom pracovnom vzťahu s ministrom vnútra, nesleduje podrobne politické dianie.

Prečítať viac 

Spoločnosť Kia Slovakia plánuje investovať do výroby elektromobilov vyše sto miliónov eur. Automobilka na rozšírenie svojej produkcie žiada aj pomoc štátu. Podľa materiálu predloženého na medzirezortné pripomienkové konanie by fabrika mohla získať investičný stimul vo forme úľavy na dani z príjmov vo výške takmer 30 miliónov eur. O jeho konečnej podobe bude rozhodovať vláda.

Prečítať viac 

Špeciálny prokurátor podal obžalobu na Štefana Palatického, bývalého príslušníka Kriminálneho úradu finančnej správy, pre prijímanie úplatkom a ďalšie korupčné skutky v súvislosti s výkonom povolania.

Prečítať viac 

Ministerstvo zdravotníctva pošle v rámci humanitárnej pomoci pre Ukrajinu 16 sanitiek, povedala ministerka Zuzana Dolinková na tlačovej besede po rokovaní vlády. Sanitky pochádzajú z bratislavskej záchrannej zdravotnej služby.

Prečítať viac 

Nie je možné vyplatiť rodičovský dôchodok a zároveň aj plný trinásty dôchodok, vyhlásil minister financií Ladislav Kamenický na tlačovej konferencii po rokovaní vlády. Rozpočet by to podľa neho nezvládol, vyzval koaličnú radu, aby v tejto otázke našla konsenzus.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články