Prihlásiť sa
Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

BRATISLAVA – Policajná hliadka odhalila v aute mladíka takmer štyristo gramov bielej kryštalickej látky. Príslušníci pohotovostnej motorizovanej jednotky si všimli muža, ako sa krčí v aute, na základe čoho na seba upútal sám pozornosť.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Ružinov plánuje komplexnú revitalizáciu Areálu hier Radosť. Na obnovu veľkého detského ihriska na západnom brehu Štrkoveckého jazera plánuje spolu s Metropolitným inštitútom Bratislavy vyhlásiť architektonickú súťaž. Pre nevyhovujúci stav ho však mestská časť dočasne zatvorila.

Prečítať viac 

BOJNICE – Národná zoologická záhrada Bojnice získala do chovu rysa ostrovida. Deväťročné zviera pricestovalo do Bojníc 17. novembra z francúzskej zoo Réserve Zoologique de la Haute-Touche.

Prečítať viac 

STARÁ ĽUBOVŇA – Polícia vyšetruje poškodenie viacerých áut v meste, ku ktorému došlo v dobe od 15. do 29. novembra. Neznámy páchateľ kompletne poškodil všetky dvere i blatníky. Vytvoril na nich ryhy rôznych tvarov a veľkostí. Spôsobil tým škodu výške 4000eur.

Prečítať viac 

PRIEVIDZA – Daň z nehnuteľnosti a poplatok za odpad sa chystajú zvýšiť viaceré samosprávy z okresu Prievidza, v niektorých prípadoch daň stúpne o 100 percent. Zvýšenie sa dotkne i dane za psa v bytoch.

Prečítať viac 

ŽILINA – Žilinská župa investovala na rekonštrukciu a rozvoj svojich ciest vyše 31,5 milióna eur. Súčasťou týchto prác je obnova 56 kilometrov ciest a 19 mostov.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Vo štvrtok ráno vypukol v budove autobusovej stanice na bratislavských Mlynských nivách požiar. Ľudí museli evakuovať. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že ide o požiar batérií záložného zdroja v podzemí stanice. Našťastie sa nikto nezranil.

Prečítať viac 

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – V rukách polície skončil drogový díler, obchodoval s pervitínom. Delil ho na menšie dávky a predával za sumy od 10 do 20 eur rôznym odberateľom v Bánovciach nad Bebravou a v okolitých obciach.

Prečítať viac 

KOŠICE – Mesto Košice bude mať podľa kontrolóra ku koncu roka problémy s platobnou schopnosťou. Ak nebudú prijímané opatrenia a orgány mesta sa nezhodnú na ďalších krokoch, Košice sa dostanú do veľmi zlej finančnej situácie. Podľa primátora Jaroslava Polačeka je mesto pred kolapsom. Nedostatok financií bežní občania podľa primátora pocítia od decembra.

Prečítať viac 

BANSKÁ BYSTRICA – V meste pod Urpínom spúšťajú kamerové monitorovanie vjazdov automobilov do pešej zóny. Samospráva chce overiť všetky povolenia na vjazd a priniesť technické riešenie s cieľom monitorovať dodržiavanie pravidiel.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – V Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave budú od piatka až do odvolania zakázané návštevy. Dôvodom je nepriaznivá epidemiologická situácia vo výskyte respiračných ochorení.

Prečítať viac 

POPRAD – Vo Vysokých Tatrách prišli počas stredy o život dvaja turisti. Záchranári nedokázali pomôcť 67-ročnému mužovi, ktorý skolaboval, a ani skialpinistovi, ktorý narazil do prekážky.

Prečítať viac 

ŽILINA – Krajská polícia avizuje zvýšené kontroly na cestách v okrese Bytča a Žilina. Udiať sa tak má z dôvodu zníženia počtu dopravných nehôd s následkom na živote a zdraví v Žilinskom kraji. „Dopravno-bezpečnostné“ opatrenia budú prebiehať počas najbližšieho štvrtka.

Prečítať viac 

BANSKÁ BYSTRICA – Samospráva spúšťa monitorovanie vjazdov automobilov do pešej zóny. Potrebuje mať komplexný prehľad o tom, aká je situácia so vstupmi áut, cyklistov, kolobežiek do historického centra a plánuje podniknúť opatrenia na zvýšenie bezpečnosti i zlepšenie pohybu peších v tejto lokalite.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Hliadka policajtov pomohla mužovi pod vplyvom návykových látok. Ten skončil v nemocnici.

Prečítať viac 

KOŠICE – Od 1. januára 2024 sa v meste nebudú zvyšovať poplatky za odpad. Zmenu VZN mesta Košice o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady na území mesta Košice na dnešnom mimoriadnom zastupiteľstve mestskí poslanci neodsúhlasili.

Prečítať viac 

JASOV – Z rieky v Jasove vytiahli bezvládne telo nezvestného muža. Obhliadajúci lekár po príchode na miesto predbežne vylúčil cudzie zavinenie.

Prečítať viac 

ŽIAR NAD HRONOM – Mesto v budúcom roku zvyšovanie daní a poplatkov, či poberanie úveru neplánuje. Primátor Peter Antal považuje za veľký úspech to, že dokázali pripraviť rozpočet bez toho, aby museli zatvárať športoviská, krátiť dotácie športovcom alebo kultúre, robiť škrty v službách občanom

Prečítať viac 

„Ak odhalíme nádor včas, pacienta vo väčšine prípadov vyliečime. Ak pacient príde neskoro, máme k dispozícii len udržiavaciu liečbu,“ hovorí urológ Milan Blaško. Preventívnu urologickú prehliadku u nás ročne absolvuje len asi 6 až 12 percent mužov.

Prečítať viac 

KOŠICE – V Košiciach sa začalo rokovanie mestského zastupiteľstva, na ktorom sa budú riešiť miestne dane, ale aj poplatky za odpad a príspevky na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach.

Prečítať viac 

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Policajti zadržali zlodejov, ktorí z hospodárskej budovy odcudzili motorovú pílu, horský bicykel a predlžovacie káble. Škodu polícia vyčíslila na 710 eur, dvoch mužov obvinili z trestného činu porušovania domovej slobody a krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva.

Prečítať viac 

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Banskoštiavnickú plaváreň od začiatku decembra zatvoria, dôvodom sú plánované práce na rekonštrukcii bazénového dna.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Univerzitná nemocnica Bratislava vďaka eurofondom zrekonštruovala priestory pôrodnice v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch. Z prostriedkov tiež zakúpila nové ultrasonografické prístroje za 3,4 milióna eur.

Prečítať viac 

ZVOLEN – Zvolenská nemocnica komplexne obnovuje svoje rehabilitačné oddelenie, dočasne ho preto presťahovali. Rekonštrukcia prinesie okrem nových priestorov aj úpravu na pôdoryse.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – V Národnom ústave detských chorôb v Bratislave pribudol nový prístroj na podporu dýchania. Prístroj dokáže poskytnúť deťom v komplikovaných stavoch tzv. neinvazívnu podporu dýchania, ktorá je ľahšie aplikovateľná a jemnejšia, ako keď už majú deti zaistené dýchacie cesty a dýcha za ne prístroj.

Prečítať viac 

MARTIN – Univerzitná nemocnica v Martine opätovne predĺžila termín na predkladanie ponúk uchádzačov na zhotoviteľa Univerzitnej nemocnice sv. Martina, tentoraz do 14. decembra.

Prečítať viac 

VYSOKÉ TATRY – Lyžiarsku sezónu odštartujú na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách o týždeň skôr, ako pôvodne plánovali. Vďaka veľmi dobrým podmienkam sa podarilo pripraviť otvorenie strediska už v sobotu 2. decembra.

Prečítať viac 

TRENČÍN – Trenčiansky samosprávny kraj kúpi od obce Čachtice za symbolické jedno euro pozemok s chátrajúcim domom pri Draškovičovom kaštieli. Kraj ho zbúra a priestor zrevitalizuje. Kúpu schválili v pondelok na svojom zasadnutí krajskí poslanci.

Prečítať viac 

PREŠOV – Neznáma osoba prostredníctvom sociálnych sietí okradla seniorku o 650 eur. Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre trestný čin podvod.

Prečítať viac 

TRESTENÁ – V centre mesta a jeho prímestských častiach dokončili rozsiahly projekt opráv miestnych komunikácií a chodníkov. Dielo v celkovej sume 5,4 milióna eur bez DPH realizovali pre trstenskú samosprávu vedúci člen skupiny dodávateľov Eurovia SK a spoločnosť BFF Central Europe.

Prečítať viac 

SVIDNÍK – Hasiči aktuálne zasahujú na obchvate mesta Svidník pre únik ropných látok z kamióna do potoka Ladomirka.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Neznáma páchateľka ukradla peňaženku z nechtového štúdia v Petržalke. Polícia vyšetruje okolnosti krádeže a vyzýva občanov o identifikovanie osoby.

Prečítať viac 

DETVA – Po pondelkovom požiari v paneláku, pri ktorom došlo k vyhoreniu celej detskej izby a časti obývačky v jednom z bytov, sa všetci obyvatelia vrátili do svojich domovov. Poškodená je z jednej strany aj vonkajšia fasáda panelového domu od ôsmeho po desiate poschodie, čo je škoda za viac ako 2660 eur.

Prečítať viac 

BANSKÁ BYSTRICA – Dvaja pracovníci sa v pondelok v areáli závodu v Hronci priotrávili oxidom uhličitým. Muži pracovali na oprave elektromotora na filtračnom zariadení, pričom im prišlo nevoľno.

Prečítať viac 

NOVÁ BYSTRICA – Cestu II/520 v Novej Bystrici opravili za 2,3 milióna eur. Žilinský samosprávny kraj ju financoval z Integrovaného regionálneho operačného programu s päťpercentnou spoluúčasťou.

Prečítať viac 

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Samospráva počas zimných mesiacov opäť otvára ubytovňu pre ľudí bez domova, ktorú budú môcť využívať od 1. decembra.

Prečítať viac 

SVIDNÍK –  Svidnícki hasiči zasahujú pri úniku ropných látok z havarovaného kamiónu do potoka Ladomirka. Udalosť je následkom dopoludňajšej dopravnej nehody kamióna, z ktorého vytiekla nafta na obchvate mesta Svidník v smere do obce Ladomirová.

Prečítať viac 

BRATISLAVA – Polícia obvinila mužov, ktorí sa chceli vlámať do stánku so sladkým pečivom pred obchodným domom na Panónskej ceste. Pri čine ich prichytil pracovník SBS služby. V prípade preukázania viny pred súdom im hrozí až dvojročné väzenie.

Prečítať viac 

KOŠICE – Filmová kancelária Košického kraja spúšťa unikátnu platformu, ktorej poslaním je podpora tvorcov audiovizuálnych diel s jedinečnými nápadmi. Vďaka projektu získa osem filmárov príležitosť absolvovať ročný mentorský program, ktorého súčasťou bude aj spolupráca s renomovanými mentormi z filmového priemyslu na Slovensku.

Prečítať viac 

PETROVA LEHOTA – Na Machnáči sa prevrátil kamión, vodič skončil so zraneniami v nemocnici. Pri utorňajšej nehode zasahovalo jedenásť profesionálnych hasičov z Trenčína a z Dubnice nad Váhom, ktorí poskytli vodičovi predlekársku pomoc a následne ho pomocou rebríkov vytiahli a preniesli do hasičskej sanitky na ďalšie ošetrenie.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články