Prihlásiť sa
Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli
Minúta
Minúta
Nové správy

Streľba v Jeruzaleme si vyžiadala jednu obeť a osem zranených. Útočníci strieľali na ľudí na autobusovej zastávke, priblížila polícia.

Prečítať viac 

Katar potvrdil predĺženie prímerie medzi Izraelom a Hamasom do piatka, informoval o tom hovorca katarského ministerstva zahraničných vecí Madžíd Ansárí.

Prečítať viac 

Prímerie medzi Izraelom a Hamasom pokračuje, vyjednáva sa o rukojemníkoch zadržiavaných v Pásme Gazy.

Prečítať viac 

Izraelské jednotky smrteľne postrelili dve deti z Predjordánska vo veku 8 a 15 rokov. Uviedla palestínska oficiálna tlačová agentúra WAFA.

Prečítať viac 

Izrael v OSN odmietol výzvy na trvalé prímerie, o predĺžení súčasného sa rokuje.

Prečítať viac 

Šéf diplomacie USA opäť pricestoval do Izraela, stretne sa zrejme aj s prezidentom Abbásom. S izraelskými lídrami má prediskutovať možnosti predĺženia dočasného prímeria medzi Izraelom a Hamasom a zvýšenie objemu humanitárnej pomoci smerujúcej do Pásma Gazy.

Prečítať viac 

Izraelská armáda v Pásme Gazy smrteľne postrelila troch ozbrojených Palestínčanov, ktorí porušili dohodnuté prímerie a ohrozovali izraelských vojakov.

Prečítať viac 

Hamas odovzdal Červenému krížu ďalších izraelských rukojemníkov, celkovo ide o šiestu skupinu prepustenú počas prímeria s Izraelom. V zajatí ich zostáva približne 150, pracuje sa na predĺžení pokoja zbraní.

Prečítať viac 

Hamas počas prímeria prepustil dve rukojemníčky s ruským občianstvom, údajne po úsilí prezidenta Vladimira Putina. Dovedna bolo prepustených 60 izraelských rukojemníkov výmenou za 180 palestínskych väzňov.

Prečítať viac 

Obyvatelia Pásma Gazy sú obeťami humanitárnej katastrofy, ktorá sa podľa generálneho tajomníka Organizácie spojených národov Antónia Guterresa odohráva „pred očami celého sveta“.

Prečítať viac 

Do centra OSN v tábore na severe Gazy po 50 dňoch dorazila humanitárna pomoc. Je to prvýkrát od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom, ktorá vypukla 7. októbra.

Prečítať viac 

Hamas pozýva Elona Muska do Gazy, aby bol svedkom „masakrov a ničenia“, ktoré Izrael spôsobil v Pásme Gazy. Pozvanie od vysokého predstaviteľa Hamasu Usámu Hamdana prišlo v utorok, deň po tom ako Musk navštívil kibuc, na ktorý 7. októbra zaútočili ozbrojenci z Hamasu a vyhlásil tam, že urobí všetko, čo je potrebné na zastavenie šírenia nenávisti.

Prečítať viac 

Hnutie Hamas je ochotné predĺžiť prímerie v Pásme Gazy o ďalšie štyri dni a prepustiť ďalších rukojemníkov, ktorých zadržiava od 7. októbra. Pre agentúru AFP to v stredu povedal zdroj blízky Hamasu, ktorý si želal ostať v anonymite.

Prečítať viac 

Izrael dostal zoznam rukojemníkov, ktorých chce v stredu prepustiť Hamas. Oznámila to kancelária izraelského premiéra Benjamina Netanjahua s tým, že upovedomila rodiny týchto rukojemníkov. Bližšie podrobnosti neuviedla.

Prečítať viac 

Vyjednávania o rukojemníkoch by sa mohli dotknúť aj mužov a vojakov, naznačujú rokovania o možnosti druhého predĺženia prímeria medzi Hamasom a Izraelom.

Prečítať viac 

Spojené štáty americké pozastavili prieskumné prelety dronov ponad Pásmo Gazy v čase, keď uzavreté prímerie prinieslo oslobodenie desiatok rukojemníkov. Hamas však zatiaľ neprepustil žiadnych Američanov.

Prečítať viac 

Červený kríž potvrdil prepustenie 12 rukojemníkov, ktorých predtým zadržiavalo hnutie Hamas. Tel Aviv recipročne prepustí 15 žien a 15 maloletých, ako informoval Katar z pozície sprostredkovateľa.

Prečítať viac 

Hamas odovzdal najmladšieho rukojemníka iným palestínskym militantom, Izrael to považuje za možnú komplikáciu v snahe o jeho oslobodenie. Desaťmesačného Kfira Bibasa odvliekli do Pásma Gazy spolu s bratom a rodičmi.

Prečítať viac 

Šéf Mosadu David Barnea rokoval v katarskej Dauhe aj riaditeľom CIA, účelom návštevy po predĺžení prímeria medzi Izraelom a Hamasom je položenie základov pre budúce výmeny rukojemníkov.

Prečítať viac 

Izrael sa musí pre vojnové zločiny páchané v Pásme Gazy postaviť pred medzinárodný súd, vyhlásil turecký prezident Erdogan počas telefonátu s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Stalo sa tak pred rokovaním Bezpečnostnej rady.

Prečítať viac 

Hamas údajne odpálil tri bomby na severe Pásma Gazy, podľa izraelskej armády je niekoľko vojakov ľahko zranených. Izrael tvrdí, že „boli porušené dohody o prímerí“, Hamas obvinil Tel Aviv, že prímerie porušil ako prvý.

Prečítať viac 

Hamas by mal v najbližších dvoch dňoch prepustiť dvadsať rukojemníkov, uviedol katarský rezort zahraničia.

Prečítať viac 

Mesto Gaza sa zmenilo na spustošenú mesačnú krajinu. Dokumentujú to zábery agentúry Reuters, ktorá zverejnila video, na ktorom zachytáva dronom oblasť pred a po izraelskom odvetnom útoku na palestínsku enklávu.

Prečítať viac 

Izraelské delostrelectvo ostreľovalo pozície v južnom Libanone len pár hodín po predĺžení prímeria s hnutím Hamas, tvrdia libanonské médiá. Izrael správy poprel.

Prečítať viac 

Prepustenie aspoň niektorých rukojemníkov je prvý krok k zmierneniu vnútorného aj medzinárodného napätia, domnieva sa latinský patriarcha Jeruzalema kardinál Pierbattista Pizzaballa, ktorý bol v minulosti ochotný vymeniť seba za rukojemníkov.

Prečítať viac 

Medzi 11 rukojemníkmi vrátenými do Izraela sú aj Francúzi, Nemci a Argentínčania. Katar tiež uviedol, že v reakcii na krok Hamasu bola z izraelských väzníc prepustená ďalšia 33-členná skupina Palestínčanov, ktorá pozostáva z 30 maloletých a troch žien.

Prečítať viac 

Šéf Hamasu údajne navštívil niektorých izraelských zajatcov, vyplýva to z reportáže izraelskej televízie, ktorá sa odvoláva na jednu z prepustených rukojemníčok.

Prečítať viac 

Hamas odovzdal Červenému krížu ďalšiu skupinu 11 rukojemníkov, ktorá smeruje na izraelské územie, oznámila izraelská armáda.

Prečítať viac 

Francúzska vojenská loď bude v Egypte pomáhať zraneným obyvateľom Gazy. Lietadlová loď Dixmude by mala mať dve operačné miestnosti a kapacitu 40 lôžok.

Prečítať viac 

Izrael a Hamas sa dohodli na predĺžení prímeria o dva dni, oznámil Katar. Katar pôsobil ako sprostredkovateľ medzi Izraelom a Hamasom aj počas predchádzajúcich rokovaní o prímerí.

Prečítať viac 

Elon Musk a Izrael sa dohodli na podmienkach používania Starlinku, prevádzka bude možná iba so súhlasom izraelského rezortu komunikácií. Uviedol to minister rezortu Šlomo Kari.

Prečítať viac 

Rukojemníci v Gaze nemali čo jesť a mohli len šepkať, uvádza denník Haaretz, ktorý sa odvoláva na vyjadrenia rodinných príslušníkov zajatcov. Časť rukojemníkov Hamas údajne väznil v tuneloch pod Gazou dlhý čas bez denného svetla.

Prečítať viac 

Výbuch v nemocnici al-Ahlí v Gaze 17. októbra zrejme spôsobila palestínska strela, uviedla vo vyhlásení organizácia Human Rights Watch. Podľa vyhlásenia je však potrebné ďalšie vyšetrovanie, aby sa zistilo, kto raketu odpálil a či boli porušené zákony vedenia vojny.

Prečítať viac 

Izraelská vláda upozornila Hamas na otvorenú možnosť predĺženia prímeria v Pásme Gazy. Premiér Benjamin Netanjahu naznačil možnosť predĺženia prímeria už v nedeľu.

Prečítať viac 

Nemecko poskytne peniaze na obnovu izraelských sídel zničených pri útoku Hamasu, povedal prezident Frank-Walter Steinmeier počas návštevy kibucu Be’eri.

Prečítať viac 

Izrael dostal zoznam s menami rukojemníkov, ktorých má Hamas prepustiť na štvrtý deň prímeria. Počet rukojemníkov zatiaľ nebol špecifikovaný, úrady zoznam preverujú.

Prečítať viac 

Nemecký prezident vyjadril podporu Izraelu v boji proti Hamasu. Steinmeier tiež uviedol, že je potrebné chrániť civilistov v Pásme Gazy a zabezpečiť im základné životné potreby.

Prečítať viac 

Jedna z rukojemníčok, ktorú v nedeľu prepustilo palestínske militantné hnutie Hamas, je v ohrození života. Informovali o tom izraelské médiá.

Prečítať viac 

Biden v nedeľu vyhlásil, že sa bude usilovať o predĺženie súčasného prímeria medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas. Zároveň americký prezident oznámil, že zo zajatia v Gaze bolo prepustené štvorročné americké dievča, ktorému militanti zavraždili rodičov.

Prečítať viac 

Militantné hnutie Hamas je ochotné predĺžiť súčasné štvordňové prímerie s Izraelom o dva až štyri dni. Pokoj zbraní sa začal v piatok a mal by potrvať do pondelka, ak nedôjde k jeho predĺženiu.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články