Jubilejné stretnutie mladých prilákalo do Košíc viac ako 25-tisíc ľudí
Účastníkov pred Dómom sv. Alžbety pozdravil aj pápež Lev XIV. prostredníctvom videopríhovoru. Ako informovalo mesto Košice na sociálnej sieti, vystúpil aj najznámejší kresťanský DJ.
Stretnutie malo prívlastok jubilejné, pretože sa koná v jubilejnom roku, a tento rok ho spájajú aj so životným jubileom arcibiskupa Bernarda Bobera, ktorý oslávil 75. narodeniny. „Nezabúdajte žiť život naplno. Nenechávajte si ho na starobu,“ odkázal zhromaždeným Bober.
Program sa začal slávnostnou omšou v Dóme sv. Alžbety, ktorú celebrovali pražský arcibiskup Jan Graubner a apoštolský nuncius na Slovensku Nicola Girasoli. Následne pokračoval program pred katedrálou, kde vystúpila slovenská skupina Godzone.
Súčasťou večerného programu boli aj svetelné efekty, laserová show a veľkoplošné obrazovky. Vystúpil aj portugalský kňaz DJ Padre Guilherme. „Zazneli piesne ako Hallelujah, Ave Maria, Ameno, Freed from Desire či Don’t Stop Me Now, ale aj slovenské motívy – napríklad Kračok ľaliový a kresťanská pieseň Ó, Pane, aj na mňa si sa pozrel. Padre v nich prepojil techno s duchovnými odkazmi,“ uviedla samospráva.
(tasr, est)