Aktivisti vyliezli na budovu českého rezortu životného prostredia
Na budove českého ministerstva životného prostredia v pražských Vršoviciach zasahovala v pondelok ráno polícia a hasiči po tom, ako na ňu vyliezli environmentálni aktivisti. Informuje spravodajský portál televízie Nova.
Išlo o protest proti obsadeniu postu ministra životného prostredia zástupcom hnutia Motoristi sebe, ktoré je súčasťou novej českej vlády. Pôvodne mal byť enviroministrom čestný prezident Motoristov Filip Turek, ale český prezident opakovane uviedol, že s tým má zásadný problém.
Nakoniec envirorezort dočasne povedie predseda strany Petr Macinka. Vraj len preto, aby nezdržiavali vznik novej vlády, keďže Turek bol v nemocnici.
Aktivisti Greenpeace sa na budovu dostali pomocou rebríkov a lán a vyvesili transparent s nápisom „Bráňme prírodu“.
Účasť hnutia Motoristi vo vláde, najmä na čele rezortu životného prostredia, vyvolala ostrú kritiku časti verejnosti a ekologických organizácií.
(est)