Na Slovensku sú už otvorené desiatky lyžiarskych stredísk
Chladné počasie umožnilo naplno rozbehnúť technické zasnežovanie a lyžiarska sezóna sa na Slovensku postupne rozbieha.
V prevádzke je už 25 zimných areálov, pričom najnovšie otvorili brány strediská v Bachledke a Oravskej Lesnej. Včera sezónu spustili aj v Ždiari, Jasenskej doline, Čičmanoch a ďalších lokalitách. Najlepšie podmienky hlásia Tatranská Lomnica, Jasná a Roháče-Spálená, kde je k dispozícii minimálne polovica tratí.
Lyžuje sa výlučne na technickom snehu, prírodný stále chýba. Hrúbka snehu sa pohybuje okolo 30 až 50 cm. Hoci sú niektoré svahy zatiaľ len čiastočne otvorené, očakáva sa zlepšenie.
Podobne stabilná situácia je aj v Alpách – v Taliansku a Rakúsku je otvorených viac než 200 stredísk. Plný stav tratí zatiaľ väčšinou nie je k dispozícii, ale podmienky sú dobré, najmä v Dolnom Rakúsku.
(tasr)