|   2026-06-24 16:31:37

V kauze exšéfa odposluchov vypovedali Kováč aj Slobodník

V obnovenom procese s bývalým riaditeľom úradu zvláštnych policajných činností Jozefom Rehákom vypovedali na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici bývalý člen skupiny sýkorovcov Martin Kováč aj niekdajší funkcionár NAKA Bernard Slobodník.

Kováč tvrdil, že obžalovaný mal skupine poskytovať informácie o policajných raziách a od šéfa gangu Róberta Lališa za to údajne dostával finančnú odmenu o výške približne 30-tisíc korún. Vypovedal, že raz mu do Šale osobne niesol obálku, v ktorej boli podľa neho peniaze.

„Lališ vždy povedal, že máme takú alebo onakú informáciu,“ uviedol Kováč. Podľa jeho slov im šéf gangu hovoril aj to, že ich polícia sleduje alebo odpočúva.

Rehák obvinenia odmietol. „Nikdy som žiadne informácie nevynášal a nikdy som od nich žiadne peniaze nedostal,“ vyhlásil. Slobodník sa k žalovaným skutkom bližšie vyjadriť nevedel.

ŠTS v roku 2023 Jozefa Reháka uznal za vinného a uložil mu trest odňatia slobody na 11 rokov, najvyšší súd však rozsudok zrušil a vec vrátil na nové konanie.

(tasr, bak)