Švajčiarsky investor Saidler & Co. zvyšuje svoj podiel v Štandarde na 40 percent

10.01.2022, 19:45 Po

Foto: archív redakcie

Švajčiarska investičná firma Saidler & Co. zvyšuje svoj podiel v internetovom denníku Štandard z pôvodných 20 percent na 40 percent. V pondelok o tom informoval väčšinový majiteľ denníka a televízny a filmový producent Peter Núňez. Zmeny podľa neho súvisia s posilnením Štandardu a rozvojom jeho ďalších aktivít na slovenskom mediálnom trhu.

„Firma je organizovaná ako hedžový fond a investičná spoločnosť a je natoľko skúseným a silným investorom, že ako väčšinový majiteľ považujem ich záujem a rozhodnutie za veľkú poctu a potvrdenie životaschopnosti projektu denníka Štandard,“ uviedol Núňez.

Väčšinovým majiteľom Štandardu zostane Núňez. Spoločnosť Saidler & Co. dlhodobo nemá záujem o väčšinový podiel a zostáva v pozícii menšinového majiteľa a investora. Pre Štandard bude zvýšenie podielu švajčiarskeho investora znamenať v blízkej budúcnosti viaceré dôležité zmeny, ktoré podporia jeho silnejší rozvoj a najmä nezávislosť.

V prospech posilnenia pozície denníka Štandard na slovenskom mediálnom trhu budú podľa Núňeza využité nielen získané finančné prostriedky, ale aj analýzy a podpora expertov zo strany Saidler & Co. Štandard je nezávislý internetový denník, ktorý začal publikovať 1. novembra 2020. Koncom minulého roku mal za sebou prvý rok existencie.

(tasr)

Ďalšie články od Redakcia
Ďalšie články
Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Ničivé ruské rakety Sarmat vyrábajú aj stroje českých podnikov. Firmy ich vraj dodali ešte pred anexiou Krymu

Sibírska továreň v meste Krasnojarsk vyrába podľa Kremľa rakety schopné zasiahnuť akýkoľvek cieľ na Zemi. Tieto medzikontinentálne rakety schopné niesť jadrové hlavice majú názov Sarmat. Produkcia v továrni sa uskutočňuje aj za pomoci českých strojov. Výrobca tvrdí, že ich závodu, ktorého ešte v lete oficiálne uvádzal ako partnera, doviezol ešte pred rokom 2014, teda pred anexiou Krymu.