7 dní v kocke: Matovič požiadal o asistovanú samovraždu

Igor Matovič. Foto: TASR. TK po 102. rokovaní vlády SR

7 dní v kocke: Matovič požiadal o asistovanú samovraždu

V rubrike 7 dní v kocke Dag Daniš komentuje hlavné témy týždňa. Dnes o tom, ako sa Matovič nervovo zrútil v parlamente, o pózach a dvojakom metri Handzuša, o úspešnej ukrajinskej ofenzíve a o cynických plánoch NATO pre ukrajinskú a európsku budúcnosť.

Igor Matovič. Foto: TASR.

1. „Strategos“ Matovič

Slovo stratég (strategos) je gréckeho pôvodu a znamená veliteľ alebo generál. Ak si niekto kládol otázku, ako vyzerá stratégia Matoviča pre menšinovú vládu, odkázanú na podporu časti opozície, v utorok videl a počul odpoveď.

Matovič sa načisto opustil. Priamo v parlamente, kde bude Hegerova vláda zháňať väčšinovú podporu, nasadil slovník ako z výčapu. Hrubo vynadal Sulíkovi – vraj dokoná zlo a zabojuje za návrat mafie. Ficovi vynadal, že je hajzel, skorumpovaný mafián, nehanebník a zmrd. Pellegriniho bez dôkazov obvinil, že je vagabund, ktorý rozdával ochrankárom guče hotovosti z trezora. Ušetril len poslancov Kotlebu a Republiky.

Matovič to urobil v čase, keď Hegerova vláda potrebovala rozbehnúť parlamentnú schôdzu – a dokázať, že vie pracovať aj v menšinovom režime. Matovič zasa potreboval zabrániť plánom na jeho odvolanie z postu ministra financií cez parlament.

Jeho besný pokrik spoľahlivo podkopal aj premiéra Hegera, aj ministra Matoviča.

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva. Texty označené kategóriou PRO ponúkajú mozaiku domácich a svetových autorov z rešpektovaných svetových médií, veľký bilančný piatkový komentár a ďalšie texty renomovaných odborníkov.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Štandard PRO na mesiac
iba 19,90€— každý mesiac
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom
Štandard PRO na rok
iba 199,00€— každý rok
  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.
Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]

Ďalšie články od Dag Daniš
Ďalšie články