|   2023-05-02 06:12:29

V USA po rokoch končí povinnosť očkovania proti covidu pre zahraničných cestujúcich

Zrušenie povinnosti dať sa zaočkovať sa podľa vyhlásenia Bieleho domu vzťahuje na zamestnancov federálnych úradov, osoby pracujúce pre federálnu vládu na základe zmlúv a zahraničných cestujúcich v leteckej doprave.

V USA 11. mája končí platnosť mimoriadnej situácie v oblasti zdravia, ktorá bola vyhlásená v spojitosti s koronavírusom. V tejto krajine zomrelo v spojitosti s ochorením COVID-19 viac než jeden milión osôb, pripomína AFP.

"Počty úmrtí v spojitosti s COVID-19 od januára 2021 poklesli o 95 percent a hospitalizácie sa znížili o takmer 91 percent," uviedol Biely dom vo vyhlásení a dodal, že počty úmrtí dosahujú celosvetovo najnižšiu úroveň od začiatku pandémie na jar 2020.

Americká vláda vlani v júni zrušila povinnosť pre cestujúcich v leteckej doprave preukázať sa po príchode do USA negatívnym testom na COVID-19, pripomína agentúra Reuters. Vláda však vtedy ponechala v platnosti požiadavku amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) na očkovanie pre zahraničných cestujúcich.

(tasr)