|   2023-06-21 13:01:20

SNS má oproti Republike navrch, lebo Republika nemá koaličný potenciál, tvrdí Danko

Poukázal na to, že líder Republiky Milan Uhrík vyzýval vo videu vlastencov, aby nevolili SNS a ĽSNS. Podľa Danka si svojimi vyjadreniami podpiľuje pod sebou konár, keď „nadáva na Kotlebu, na Pellegriniho a na Fica“. Šéfa Smeru-SD Roberta Fica podľa jeho slov nahneval Uhrík svojimi útokmi na adresu europoslankyne Moniky Beňovej (Smer-SD). „Uhrík si musí uvedomiť, že keď si prezliekol uniformu za oblek, tak sa musí naučiť rozprávať s každým,“ povedal Danko.

Zopakoval, že by chcel vládnuť spolu s Hlasom-SD a Smerom-SD. „Ak nevznikne vláda Smeru, Hlasu a SNS, Slovensko sa bude rútiť do bruselského pekla. Pre mňa je prioritou vrátiť Petra Pellegriniho z cesty k progresívcom a k Saske a dať ho dokopy so Smerom,“ vyhlásil. SNS by sa podľa neho v prípade lepšieho volebného výsledku vždy snažila zostaviť vládu so stranami, ktoré majú medzinárodnú akceptáciu. Doplnil, že vedia dobre komunikovať aj s KDH.

SNS má na kandidátke aj ľudí, ktorí predtým kandidovali za kotlebovcov, napríklad poslanca Národnej rady SR Tomáša Tarabu a sudcu Miroslava Radačovského. Danko v tom problém nevidí a tvrdí, že „títo ľudia nikdy ideológiu Kotlebu ani ľudí blízkych Republike nešírili“.

Na margo neustálych útokov Roberta Fica na prezidentku Zuzanu Čaputovú povedal, že niekedy ho „trochu nepoznáva“, ale na druhej strane ho chápe, pretože Čaputová je podľa jeho slov „zhmotnením zla“.

(sita)