Prihlásiť sa

Nemocnica Bory spustí od septembra fungovanie urgentu

Otvorili nemocnicu Bory, prvé pracoviská zaènú fungova v pondelok Na snímke urgentný príjem počas otvorenia novej Nemocnice Bory. Foto: TASR/ Jaroslav Novák

Nová bratislavská Nemocnica Bory uvedie od septembra do prevádzky Oddelenie urgentnej medicíny. Od piatka 1. septembra bude fungovať pre vozidlá záchrannej zdravotnej služby a od pondelka 4. septembra aj pre bežnú verejnosť. TASR o tom informovala PR špecialistka siete Svet zdravia Bianka Krejčíová.

„Nemocnica Bory sa operatívne dohodla s malackou nemocnicou na zabezpečení prevádzky ambulancií ústavnej pohotovostnej služby počas nastávajúceho predĺženého víkendu priamo v nemocnici Malacky, aby v tomto období nenastal výpadok urgentnej starostlivosti pre obyvateľov Záhoria,“ povedala Krejčíová. Nemocnica je podľa jej slov na otvorenie nového oddelenia plne personálne aj materiálno-technicky pripravená. Ročne plánuje na urgentnom príjme ošetriť 40.000 pacientov.

Zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov Záhoria bolo podľa rezortu zdravotníctva komunikované so všetkými zainteresovanými stranami. „Univerzitná nemocnica v Bratislave podporila plánované fázovité spúšťanie prevádzky Nemocnice Bory a naďalej bude poskytovať starostlivosť o kriticky chorých zo Záhoria. Nemocnica Malacky počas nastávajúceho predĺženého víkendu zabezpečí prevádzku ambulancií ústavnej pohotovostnej služby,“ doplnil komunikačný odbor ministerstva.

Urgentný príjem nemocnice Bory bude od 1. septembra od 7.00 h prijímať pacientov, ktorých privezie záchranná zdravotná služba zo spádovej oblasti Malacky, Záhorská Bystrica, Lamač a Devínska Nová Ves, ozrejmilo ministerstvo. Vzhľadom na to, že urgent v Nemocnici Bory bude do plnej prevádzky nabiehať postupne, ostáva pre pacientov do pondelka do 7.00 h k dispozícii ústavná pohotovostná služba v Nemocnici Malacky. Poskytovanie zdravotnej starostlivosti po ordinačných hodinách ambulancií bude v Nemocnici Malacky od 1. septembra zabezpečené aj prostredníctvom fungovania ambulantnej pohotovostnej služby.

Na situáciu najmä počas predĺženého víkendu je podľa ministerstva pripravená aj záchranná zdravotná služba.

(tasr)