Prihlásiť sa

Vláda nevie chrániť svoje hranice ani občanov

Migranti v Nových Zámkoch Ilustračný záber. Foto: Henrich Mišovič/TASR

Súčasná situácia na Slovensku nám poskytuje ochutnávku reality, v ktorej by platili povinné migračné kvóty presadzované v minulosti Európskou Úniou. Cez hranicu s Maďarskom na slovenské územie prenikajú tisíce migrantov a vláda nerobila nič, aby tento stav regulovala. Títo ľudia tak zostávajú vo veľkých počtoch roztrúsení po malých obciach, ktorých obyvatelia majú oprávnené obavy o svoju bezpečnosť.

Nie pre ich xenofóbne názory, ako sa to snažia prezentovať progresívni aktivisti. Jednoducho pre realitu objektívneho zlyhania začlenenia týchto komunít do spoločnosti v západných krajinách ako Nemecko či Francúzsko, a v dôsledku toho aj masívneho nárastu zločinnosti. Štát má pritom k dispozícii všetky prostriedky na riešenie problému nelegálnej migrácie. Zákony, finančné prostriedky aj ľudské kapacity. Treba ich iba rázne a pohotovo aplikovať, namiesto dúfania, že migranti cez naše územie iba prejdú.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami