Košice inkasovali iba raz, ale na body z Ružomberka to nestačilo

KOŠICE – Siedme kolo Niké ligy prinieslo víťazstvo Ružomberka, ktorý zobral body nováčikovi z Košíc po výsledku 1 : 0 (1 : 0). Rozhodujúci gól padol už v desiatej minúte.

V dueli padol jediný gól. Žiaľ, práve do siete Košíc. Foto: FB MFK Ružomberok

V desiatej minúte dostal dobrú prihrávku Šefčík a nekompromisnou strelou poslal Liptákov do vedenia – 1 : 0. V 17. minúte Sagna prekonal Krajčírika, no gól napokon neplatil pre ofsajd. V 35. minúte Ružomberčania hrali chvíľu bez Kotulu a krátku presilovku chcel využiť Golikov. Jeho zakončenie z hranice šestnástky chytil Krajčírik. V 44. minúte Turčák vyskočil pred bránou na center z pravej strany, no netrafil medzi žrde. V polčase schádzali mužstvá z ihriska za jednogólového vedenia Ružomberka.

V 47. minúte Chobot poslal center z ľavej strany pred bránu, kde ho tesne minul Gerec. V 60. minúte po rohu nasledoval rýchly protiútok Košičanov, na konci ktorého Golikov pálil vedľa bližšej žrde. V 65. minúte Šefčík pekne zatočil strelu do horného rohu, odkiaľ ju ešte krajším zákrokom vyrazil Kira.

V tretej nadstavenej minúte uvidel druhú žltú a následne červenú kartu Košičan Faško a východniari tak dohrávali s hendikepom o jedného hráča v poli menej. V ďalšej minúte vydarenú strelu Boďu spoza šestnástky vyrazil Kira na rohový kop. Košice podľahli domácemu Ružomberku 0 : 1.