Izraelskí vojaci našli konštrukcie s autobariérami, o ktorých predpokladajú, že boli napojené na systém filtrácie vzduchu v tuneloch. Armáda pri ničení tunelov používa rôzne typy výbušnín, ale aj bagre a buldozéry. Nastražené výbušniny odpaľujú.
Operácie v tuneloch prinášajú viaceré riziká. Izrael sa obáva o bezpečie izraelských rukojemníkov, o ktorých predpokladá, že ich môžu držať v týchto tuneloch. V úzkych chodbách strácajú izraelskí vojaci aj výhody početnosti či technológií. Dôsledkom neznalosti podzemných labyrintov môže byť aj obkľúčenie nepriateľskými bojovníkmi.
(times of israel)