Prihlásiť sa

Nezákonnosť v prípade odvolaného viceprezidenta Kišša nekonštatuje súd, ale iba jeho obhajca

02_estok_MZ Vľavo Matúš Šutaj Eštok (Hlas) a vpravo Branislav Zurian. Foto: Martin Baumann/TASR

V mediálnom priestore je pomerne bežné, že v prípade právnych tém dochádza k skresľovaniu informácií prezentovaných verejnosti.  Podobne je to aj v prípade neodkladného opatrenia vydaného súdom v prospech bývalého viceprezidenta Branka Kišša. Na základe tohto opatrenia proti zrušeniu miesta viceprezidenta zo strany ministra vnútra Šutaja Eštóka začali médiá hovoriť o porušení zákona. Celá kauza okolo tohto podania má viacero sporných bodov, ale použitie výrazu „porušenie zákona“ je rozhodne silným zveličením, keďže žiaden súd nezákonnosť neskonštatoval. A otázka zákonnosti rozhodovania vyvstáva pri súde.

Nový minister vnútra začal razantne riešiť personálne otázky príslušníkov Policajného zboru v duchu predvolebných sľubov jeho strany. Okrem postavenia policajtov podozrivých z trestnej činnosti mimo služby zrušil personálnym rozkazom miesta viceprezidentov Policajného zboru, ktoré zastával aj Branko Kišš.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami