|   2024-01-08 07:52:00

Biely dom nevedel o hospitalizácii šéfa Pentagonu Lloyda Austina tri dni

Lloyd Austin bol hospitalizovaný 1. januára, no poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan a ďalší vedúci pracovníci Bieleho domu sa o tom dozvedeli až o tri dni neskôr. S touto skutočnosťou nebol oboznámený dokonca samotný prezident Joe Biden, ako informovalo Politico.

Minister obrany Lloyd Austin v sobotu večer prijal vinu za to, že niekoľko dní držal svoju hospitalizáciu v tajnosti, pričom uviedol, že si uvedomuje, že pre jeho konanie mohli vzniknúť obavy, a prevzal „plnú zodpovednosť“ za to, že túto záležitosť nezverejnil.

Austina do Národného vojenského zdravotníckeho centra Waltera Reeda prijali v pondelok na voliteľný zákrok. Rozvinuli sa u neho však bližšie nešpecifikované zdravotné komplikácie a v sobotu zostal naďalej hospitalizovaný.

"Chcem poďakovať úžasným lekárom a ošetrovateľskému personálu vo Walter Reed za výnimočnú starostlivosť, ktorú mi poskytli," povedal Austin a dodal, že je "veľmi rád, že sa uzdravil" a teší sa na skorý návrat do Pentagonu.

(politico, washington post)