V Olomouci našli policajti obhorené telo mladého muža
„Od dnešného rána vyšetrujeme smrť mladého muža, ktorý bol nájdený na nástupišti vlakovej stanice v Olomouci. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o samovraždu. Okolnosti tejto tragickej udalosti vyšetrujeme. Príčinou smrti bola pravdepodobne manipulácia s ohňom,“ uviedla polícia na sieti X.
OLOMOUCKÝ KRAJ- Od dnešního rána šetříme úmrtí mladého člověka, který byl nalezen na nástupišti vlakového nádraží v Olomouci. S největší pravděpodobností se jedná o sebevraždu. Okolnosti této tragické události zjišťujeme. Příčinou úmrtí byla patrně manipulace s ohněm. #policieolk
— Policie ČR (@PolicieCZ) January 8, 2024
Záchranári boli podľa ich hovorkyne Lucie Mikiskovej privolaní len na obhliadku tela.
„Záchranná služba na mieste nezasahovala, na miesto bol po policajnom vyšetrovaní vyslaný koroner, ktorý telo zosnulého ohliadol, preskúmal obhorené torzo,“ uviedla hovorkyňa.
Tragédia nemala vplyv na železničnú dopravu. Podľa portálu Novinky sa mladík zrejme polial horľavou tekutinou a zapálil sa medzi odstavenými vozňami v blízkosti odbavovacej budovy.