|
2024-01-12 13:40:49
V Novej Bani vysadili mestský ovocný sad
"Ide o projekt, ktorým sa naplnila vízia mesta vybudovať svoj sad, z ktorého by malo prosperitu v rámci životného prostredia," uviedla manažérka projektov, komunikácie a propagácie novobanského mestského úradu Lenka Šubová.
Priblížila, že sad pozostávajúci z 37 drevín vybudovali na ploche, ktorá bola nevyužívaná a zarastená náletovými drevinami. Úžitok z mestského sadu by mali mať podľa predstáv samosprávy všetky vekové kategórie obyvateľov.
Na projekte sa organizačne podieľali mestské organizácie ako sociálny podnik či technické služby, ktoré sa budú ďalej oň aj starať, ale aj dobrovoľníci - žiaci Základnej školy Jána Zemana v Novej Bani, ktorí boli nápomocní pri jeho výsadbe.
(tasr)